معماری
          
خانه / پیام نور / ایجاد اتاق‌های تندرستی در مراکز استانی دانشگاه پیام‌نور

ایجاد اتاق‌های تندرستی در مراکز استانی دانشگاه پیام‌نور

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام‌نور کشور گفت: اتاق‌های تندرستی در مراکز استانی دانشگاه پیام‌نور ایجاد می‎شوند.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» منطقه لرستان، یارقلی در نشست مدیران تربیت بدنی دانشگاه‌های پیام‎نور کشور در خرم‎آباد، بیان کرد: اتاق‎های تندرستی در دانشگاه‌های پیام‎نور هر مرکز استان ایجاد می‎شوند؛ البته راه اندازی این اتاق‌ها حق تمامی واحدها و مراکز است، اما در حال حاضر بدنبال راه‌اندازی آنها در مراکز استان‌ها هستیم.

وی ادامه داد: قیمت دستگاه آنالیز بدن که بزرگترین دستگاه موجود در اتاق‌های تندرستی است ۲۲ میلیون تومان است و این در حالی است که تا چند سال پیش هزینه این دستگاه ۱۲ میلیون تومان بود.

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام‌نور کشور یادآور شد: پیش‎بینی می‎کنیم اعزام تیم‎های ورزشی دانشگاه پیام‌نور لرستان به مسابقات بین‎المللی و همچنین دعوت از تیم‎های خارجی به کشور انجام شود.

وی اظهار کرد: این برنامه طی چند سال اخیر دچار وقفه شده بود اما اعتبارات لازم برای اعزام تیم‎ها را در حال حاضر پیش‌بینی کرده‎ایم.

یارقلی تاکید کرد: به عنوان نمونه مرکز کیش در یکی از مسابقات بین‎المللی شرکت کرده و در نیمه دوم سال نیز در چند مسابقه بین‌المللی دیگر حضور می‎یابد.

وی با بیان کرد توسعه ورزش‎های همگانی از اولویت‎های این دانشگاه است، گفت: کویرنوردی، پیاده‎روی، طناب‎کشی، طناب بازی و دیگر بازی‎ها از جمله بازی‎هایی هستند که برای توسعه ورزش همگانی در دانشگاه پیام‌نور پیشنهاد شده‎اند.

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه پیام‌نور کشور با بیان اینکه ورزش جدای از مقوله فرهنگ نیست، اضافه کرد: راه‎اندازی انجمن‎های ورزشی از جمله برنامه‎هایی است که آیین‎نامه آن تدوین شده و منتظر اجرایی شدن آن هستیم.

یارقلی با اشاره به تدوین مسابقات ورزشی این دانشگاه در شش ماهه دوم سال بر ضرورت افزایش مشارکت سایر استان‌ها در این مراکز تاکید کرد و گفت: بوشهر از جمله استان‌هایی بوده که تابحال حضوری در مسابقات کشوری نداشته اما میزبانی یکی از مسابقات در شش ماهه دوم به این استان واگذار شده است.


—————————————————————————————————-
کانال تلگرامی اخبار پیام نور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس