خانه / اخبار ویژه / دانشگاه پیام نور از آموزش کتاب‌محوری صرف خارج شده است

دانشگاه پیام نور از آموزش کتاب‌محوری صرف خارج شده است

همدان – معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور با بیان اینکه دانشگاه پیام نور از آموزش کتاب‌محوری صرف خارج شده است، گفت: آماده کردن نسل دانش‌آموخته برای عرضه به جامعه از وظایف دانشگاه‌هاست.

به گزارش مهر، محمدعلی کریمی ظهر چهارشنبه در افتتاحیه همایش ملی شیمی در همدان گفت: بخش و گروه شیمی در دانشگاه پیام نور با ۲۰۰ عضو هیئت علمی فعال، جایگاه برجسته‌ای در میان گروه‌ها دارد که از این تعداد، ۹ نفر دارای مرتبه استادی، ۵۰ نفر دانشیار و مابقی استادیار و یا در آستانه استادیاری هستند.

وی با بیان اینکه جایگاه علمی شیمی را مدیون اعضای هیئت علمی هستیم، گفت: یکی از راه‌های تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گذر از مجرای علم شیمی است.

معاون فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور با تاکید بر اینکه در آینده از عنوان آموزش محوری به سمت آموزش توام با پژوهش حرکت خواهیم کرد، گفت: این دانشگاه فارغ‌التحصیلانی کیفی با محتواسنجی و سنجش بی‌دخل و تصرف در نیروی انسانی را پرورش می‌دهد.

کریمی گفت: با توجه به ذائقه نسل فعلی و آینده که مارا خواه ناخواه از کتاب محوری خارج و به محتوا محوری هدایت می‌کند، باید روند کیفی گرایی دانشگاه ارتقا پیدا کند و محتوا محوری در اصول دانشگاه قرار گیرد.

وی با تاکید بر وظیفه شرکت‌های دانش بنیان در ایجاد بستر اشتغال متذکر شد: دانشگاه وظیفه اشتغال زایی ندارد اما به صورت سهیم، در بحث شرکت‌های دانش بنیان ورود خواهد کرد.

معاون فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور تاکید کرد: برای پیشرفت باید با نگاهی متفاوت از گذشته رفتار کرد و این نگاه مستلزم مشارکت متخصصین و مسئولین امردر تحقق برنامه‌ها است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *