خانه / پیام نور / راه اندازی شعبه دانشگاه پیام نور در بنگلادش

راه اندازی شعبه دانشگاه پیام نور در بنگلادش

 رییس دانشگاه پیام نور گفت: بر اساس تفاهمنامه هایی که با مراکز علمی بنگلادش منعقد کرده ایم، طی ماه های آتی شعبه ای از دانشگاه را در این کشور را ه اندازی خواهیم کرد.

علی اصغر رستمی ابوسعیدی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا افزود: حدود چهار میلیون نفر دارای مدرک دیپلم در بنگلادش وجود دارند که بر اساس آماری که از مراکز علمی آنجا داشته ایم، فقط حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر آنان وارد دانشگاه ها می شوند.
وی گفت: دانشگاه پیام نور سعی دارد برای حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مابقی جوانان بنگلادشی شرایط ادامه تحصیل را فراهم سازد.
رییس دانشگاه پیام نور افزود: جوانان بنگلادشی می توانند در رشته های تحصیلی «آی تی»، مدیریت، اقتصاد، زبان فارسی، ایران شناسی و غیره در این دانشگاه تحصیل کنند.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه های دانشگاه پیام نور توجه ویژه به حوزه بین الملل است، گفت: دانشگاه پیام نور اکنون دارای ۶۴ دفتر نمایندگی در داخل کشور و دو مرکز دانشگاهی در شهرهای دبی و کابل بوده و در قیاس با سایر دانشگاه های کشور دارای بیشترین تعداد دانشجو در خارج از کشور است.
رستمی ابوسعیدی ادامه داد: دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور ۷۰۰ هزار دانشجو و چهار هزار عضو هیات علمی دارد و با توجه به ماموریت این دانشگاه در بومی پذیری، ۶۵ درصد دانشجویان این دانشگاه را بانوان و ۳۵ درصد را آقایان تشکیل می دهند.
جمهوری خلق بنگلادش کشوری در آسیا است و جزو یکی از پرجمعیت ترین و فقیرترین کشورهای جهان به شمار می آید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *