امروز چهارشنبه , ۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۵:۵۸

آنچه که باید در خصوص دروس الکترونیکی پیام نور بدانید

 

فرآیند آموزشی برای دانشجوی الکترونیکی تحت وب
فرآیند آموزشی برای دانشجوی الکترونیکی تحت وب
چند نکته مهم برای دانشجویانی که بعضی از دروس آنها به صورت الکترونیکی ارائه شده است :
۱- در هنگام انتخاب واحد اگر درسی هم به صورت عادی و هم به صورت الکترونیکی ارائه شده باشد دانشجو می تواند هر کدام را به اختیار انتخاب کند اما اگر درس فقط به صورت الکترونیکی ارائه شده باشد دانشجو فقط می توان آن درس را به صورت الکترونیکی انتخاب کند.۲- حضور در کلاسهای الکترونیکی دانشگاه پیام نور نیز همچون کلاسهای حضوری اختیاری است؛ با این تفاوت که کلاس های الکترونیکی ضبط شده و در هر زمان توسط دانشجو قابل بهره برداری می باشد.۳- «قطب برنامه ریزی درسی» صرفا وظیفه ی برنامه ریزی، هماهنگی و تشکیل کلاسهای الکترونیکی را دارست و دانشجو در مرکز/واحد محل تحصیل خود در امتحانات پایان ترم شرکت خواهد کرد.۴- کلیه دروس الکترونیکی از نمره میانترم برخوردار می باشند و نحوه امتحان میانترم توسط استان اعلام خواهد شد.

۲٫ در صورت تشخیص رئیس مرکز/واحد مبنی بر به حدنصاب رسیدن تعداد دانشجویان جهت ارائه ی عادی می بایست امکانات مرکز و وجود عضو هیأت علمی در آن مرکز حتماً لحاظ شود.

۳٫ قطب ها موظفند با در اختیار داشتن اطلاعات کلیه اعضای هیأت علمی مربوطه، اولویت تخصیص دروس را به اعضای مذکور لحاظ کنند و تا تکمیل موظفی و حق التدرس اعضای هیأت علمی از اختصاص درس به اساتید مدعو اکیداً خودداری کنند.

۴٫ اعضای هیأت علمی این رشته ها می بایست موظفی تدریس و حق التدریس خود را با هماهنگی قطب مربوطه به صورت تدریس الکترونیکی تکمیل نمایند.

۵- برگزاری امتحانات پایان ترم دروس الکترونیکی دقیقاً همانند دروس عادی و در تاریخ مشخص شده در کارت آزمون دانشجویان و کما فی السابق در مرکز محل تحصیل دانشجو انجام خواهد پذیرفت . بنابراین دقت شود که قطب های استانی فقط وظیفه تشکیل کلاس های درسی را به عهده دارند و امتحانات پایان ترم دانشجویان همانطور که اشاره شد در مرکز محل تحصیل دانشجو برگزار خواهد شد.

۶- منابع دروس الکترونیکی دقیقاً همان منابع درسی مربوط به سایر دانشجویان می باشد و برای همه گروه های درسی (چه الکترونیکی چه غیر الکترونیکی) بایستی استفاده شود.

۷- برای کلیه کلاسهای الکترونیکی همانند دروس عادی نمره میان ترم قابل اعمال بوده و نحوه اعمال نمره میان ترم و چگونگی شرکت در امتحان میان ترم در موعد تشکیل کلاسهای الکترونیکی از سوی اساتید مربوطه به دانشجویان اطلاع رسانی خواهد گردید.

۸- دانشجویان این رشته ها که دروس را به صورت الکترونیکی اخذ نموده اند، می بایست از طریق “نام کاربری: شماره دانشجویی” و “گذر واژه: کد ملی” وارد سامانه آموزش الکترونیکی به آدرس lms.pnu.ac.ir شده و از کلاس های الکترونیکی بهره مند گردند.

توجه : دانشجویان گرامی می توانند جهت آشنایی با محیط سامانه یادگیری الکترونیکی(LMS) از طریق نام کاربری و کلمه عبور زیر وارد سامانه به آدرس http://lms.pnu.ac.ir شوند.
user: azad
pass: azad

 

آموزش های نحوه کار با سیستم :

راهنمای استفاده از سامانه یادگیری الکترونیکی (lms) و کلاس مجازیVC
فیلم راهنمای آموزشی استفاده از کلاسهایVC

 

ابزارهای مورد نیاز :

فلش پلیر مخصوص فایرفاکس Flash Player For FireFox

نرم افزار ادوبی کانکت Adobe Connect Addin

تست عملکرد صحیح نرم افزار ها صفحه آزمایش سیستم

نکته :

۱- نام کاربری: شماره دانشجویی/دانشبری/استادی و رمز عبور: کد ملی می باشد.

۲- تنها از مرورگر Firefox یا Google Chrome استفاده نمایید.

۳- هنگام برگزاری کلاس آنلاین، از ورود چند باره به کلاس اجتناب فرمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند