امروز شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۵:۱۵

آیا دانشگاه پیام نور کنکور را حذف می کند !!؟

دبیر شورای اطلاع رسانی پیام نور اعلام کرد:
پیام نور می تواند حذف کنکور را امسال اجرایی کند/ ملاحظات سازمان سنجش منعی بر حذف کنکور نیست

دبیرشورای اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور گفت: ملاحظات سازمان سنجش منعی بر حذف کنکور در مقطع کارشناسی پیام نور نیست. دانشگاه پیام نور با توجه به تجربه چندین ساله ای که درپذیرش دانشجو و ارائه دفترچه های متعدد آزمون ها داشته، خود می تواند امسال برای پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی اقدام کند.

 

مهندس مقداد محمودی در گفت و گو با دانشگاه نیوز افزود: این دانشگاه با عنایت به تجربه و توانمندی بالای سازمان سنجش، درخواست خود را مبنی بر اصلاح دفترچه و پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع کارشناسی به این سازمان ارائه کرد کما اینکه در اعلام قبلی هم گفته شد که مسئولیت اجرایی این طرح به عهده سازمان محترم سنجش است. چنانچه ملاحظاتی در سازمان سنجش وجود دارد که مانع اجرای حذف کنکور در رشته های باقی مانده دانشگاه پیام نورمی شود، دانشگاه پیام نور می تواند در اجرای این کار مساعدت کند.

وی تصریح کرد: این دانشگاه در سال گذشته کنکور را در مقطع کارشناسی در نخستین اقدام در ۵ هزار رشته محل حذف کرد و در اقدام بعدی خواستار حذف کنکور در کل رشته محل های کارشناسی یعنی ۱۰ هزار رشته محل است. این حرکت ارزشمند در راستای اجرای قانون حذف کنکور مصوب سال  ۸۶ صورت گرفته و مقرر شده بود که تا سال ۹۲ اجرایی شود که بحمدلله در همین سال ۹۲ حداقل برای کل رشته محل های کارشناسی دانشگاه پیام نور مقدور شد.

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور در پایان گفت: لازم به ذکر است که اعضای کارگروه ماده ۴ سازمان سنجش عموما موافقت خود را با طرح حذف کنکور پیام نور اعلام کرده اند ضمن اینکه این اقدام پیام نور  مورد استقبال نمایندگان محترم مجلس خصوصا اعضای کمیسیون محترم آموزش و تحقیقات مجلس و داوطلبین و خانواده هایشان نیز قرار گرفته و آنها مصرانه بر اجرایی شدن این طرح تاکید دارند.

وی ابراز امیدوری کرد امسال در ادامه طرح حذف کنکور در سال ۹۱ که پیام نور موفق به حذف آزمون در ۵۰۰۰رشته محل شد بتواند در سال ۹۲ این تعداد را به کل رشته محل های کارشناسی یعنی ۱۰۰۰۰رشته محل ارتقا دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند