امروز سه شنبه , ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۶:۳۹

محاسبه نمره منفی و حذف نمره میان ترم در دانشگاه پیام نور شایعه است

دکترعلیرضا دل افکار در سفر دو روزه به اصفهان در مصاحبه با خبرنگار فارس  اظهار کرد: دانشگاه پیام نور با توجه به نظام آموزشی نیمه حضوری و غیر حضوری خود در بخش آموزش عالی کشور سهم مهم و عمده‌ای را ایفا کرده و توانسته آموزش عالی را به اقصی نقاط کشور توسعه ببخشد و بخشی از متقاضی‌های تحصیلات دانشگاهی را نیز پوشش دهد.

وی درباره حذف کنکور و پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور گفت: بر اساس مصوبه کارگروه ماده چهار که در سال ۹۱ تشکیل شد حدود ۵ هزار رشته محل دانشگاه در سال گذشته در جدول پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی قرار گرفت و امسال در مکاتبه‌ای که با سازمان سنجش آموزش کشور داشتیم اعلام شد که این دانشگاه آمادگی دارد در تمام رشته محل‌های خودش پذیرش دانشجو را بر اساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون جذب کند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور ادامه داد: اما پاسخی که سازمان سنجش آموزش کشور به این نامه دانشگاه پیام نور داد، از اختیارات کارگروه ماده چهار سخن گفت که در صورت تصویب در آن کارگروه این کار انجام می‌شود و در غیر این صورت به روال سال گذشته همان میزان ۵ هزار رشته محل در جدول پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی باقی خواهد ماند و بقیه رشته محل‌های دانشگاه در دفترچه کنکور سراسری پذیرش دانشجو قرار خواهد داشت.

وی پیرامون نتیجه توافقات دانشگاه پیام نور با سازمان سنجش تصریح کرد: هیچ مشکلی بین سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه پیام نور در این مورد وجود ندارد، سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس وظیفه قانونی خودش اعلام کرده که این باید به تصویب کارگروه برسد و دانشگاه پیام نور نیز متقاضی هست و اگر چنانچه کارگروه هم مصوب نکند طبق روال سال گذشته به صورت بخشی از رشته محل‌ها با سوابق تحصیلی پذیرش می‌کنیم و بخشی را هم در دفترچه کنکور سراسری و از طریق آزمون سراسری پذیرش خواهیم کرد.

دل افکار همچنین افزود: کارگروه ماده چهار توسط کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تشکیل می‌شود که وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان سنجش آموزش کشور، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی در این کارگروه عضو هستند.

وی در مورد دوره‌های فراگیر این دانشگاه گفت: در سال ۹۲ در مقطع کارشناسی جذب فراگیر نخواهیم داشت و در این مقطع از طریق کنکور سراسری و سوابق تحصیلی پذیرش انجام خواهد پذیرفت، اما در خصوص کارشناسی ارشد مذاکرات را با سازمان سنجش انجام داده‌ایم که انشاالله از مهر ماه ۹۲ ثبت نام برای پذیرش کارشناسی ارشد دوره‌های فراگیر را داشته باشیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور در بخش دیگری از صحبت‌های خود پیرامون شایعات دانشگاه پیام نور نیز موضع گرفت و تاکید کرد: شایعه نمره منفی و حذف نمره میان ترم در دانشگاه پیام نور منتفی است و آزمون پایان ترم دانشگاه پیام نور طبق روال چند سال گذشته نمره منفی نخواهد داشت.

وی اعلام کرد: موضوع نمره میان ترم در اختیار اساتید می باشد و اگر استاد آزمون میان ترم اخذ کند می تواند بر اساس زمان بندی تقویم سال تحصیلی نمره میان ترم  دانشجویان را در سیستم گلستان ثبت کند.

دل افکار همچنین ادامه داد: موضوع زوج و فرد شدن ارائه دروس در ترم‌های تحصیلی این دانشگاه نیز همانند گذشته همه دروس را در دو ترم بهار و پاییز ارائه می‌دهیم و اصلا درسی نیست که در ترم تحصیلی بهار و پاییز در دانشگاه پیام نور ارائه ندهیم لیکن موضوع حد نصاب تشکیل کلاس پیش می آید که در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد دانشجویان یک درس ( حداقل پانزده نفر)  آن درس به صورت خودخوان و بدون تشکیل کلاس انجام می‌شود.

وی به درس حفظ جزء سی قرآن نیز اشاره کرد و افزود: طبق مصوبه شورای دانشگاه این درس به عنوان یک فعالیت قرآنی که دانشجویان را به حفظ قرآن تشویق کنیم در دانشگاه به صورت اختیاری تعریف شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور ادامه داد: سیاست ما در دانشگاه پیام نور آن است که همیشه نباید فقط بعد آموزشی پیام نور را رشد داد بلکه به بعد تربیتی و فرهنگی و معنوی دانشگاه هم با اینگونه طرح‌ها سعی کردیم دقت و توجه کنیم و لذا این طرح به جامعه دانشگاهی پیام نور در قالب درسی دو واحدی ارائه شد

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند