امروز چهارشنبه , ۲۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۴:۰۷

خبرهای کوتاه از مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور استان فارس

تشکیل هیئت امناء مسجدالزهراء(س) دانشگاه پیام نور شیراز

هیئت امنا مسجد الزهرا دانشگاه پیام نور شیراز برای تحقق اهداف و وظایف معنوی تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، با عنایت به سیره پیامبر و امامان معصوم(ع) و اینکه مسجد متعالی ترین جایگاه یگانه پرستی و کانون فرهنگی و سرچشمه تعلیم، تربیت، سیاست، جهاد، و مسایل اقتصادی است، معاون فرهنگی و امور دانشجویی این دانشگاه اقدام به تشکیل و راه اندازی هیئت امناء مسجد الزهرا(س) نمود.

در این اقدام که در جهت بهسازی مسجد و ایجاد تحول در این پایگاه اجتماعی و معنوی شکل گرفته است، جمعی همکاران دانشگاه به عنوان هیئت امناء انتخاب شدند تا با تلاش و پیگیری آنان اهداف و وظایف معنوی ترسیم شده محقق شود.

برگزاری محفل انس با قرآن در دانشگاه پیام نور کازرون

به مناسبت ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن در دانشگاه پیام نور کازرون برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، به همت امور فرهنگی دانشگاه، برنامه روخوانی قرآن مجید در نمازخانه دانشگاه برپا و کارکنان دانشگاه از جلسات معنوی روخوانی قرآن بهره مند می شوند.

لازم به ذکر است برگزاری محافل قرآنی در ماه مبارک رمضان، سنت نیکی است که هر ساله در دانشگاه پیام نور کازرون اجرا می‌شود و دانشگاهیان با حضور در این جلسات به قرآن کریم متوسل می‌شوند و زندگی خود را به آیات نورانی‌بخش قرآن آراسته می‌کنند.

حضور ۲۰ دانشجوی پیام نور کازرون در اردوهای جهادی

مرحله نخست اردوهای جهادی بسیج دانشجویی شهرستان کازرون از اول تیرماه سال جاری در بخش جره بالاده به مدت دو هفته آغاز و ۷۰ بسیجی دانشجو در قالب دو گروه جهادگر به خدمت رسانی مشغول  شدند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، محمدرحیم علیزاده، مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان، اظهار داشت: هدف از این اردوها آشنایی دانشجویان با روحیه جهادی، خدمت رسانی به مناطق محروم و  ایثار و گذشت می باشد. وی افزود: رویکرد اصلی برنامه های جهادی امسال ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی و تحقق منویات مقام معظم رهبری خواهد بود.

علیزاده خاطر نشان کرد: در طول مدتی که دانشجویان در روستا حضور دارند، اقدامات فرهنگی از جمله آموزش قرآن، احکام، اخلاق، بهداشت خانواده و خدمات رفاهی همچون ویزیت رایگان پزشک و آموزش طب سنتی انجام می گیرد.

لازم به ذکر است ۲۰ دانشجوی بسیجی دانشگاه پیام نور کازرون در اردوهای جهادی مشغول به خدمت هستند.

 

تشکیل ستاد اقامه نماز در دانشگاه پیام نور شیراز

ستاد توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه پیام نور شیراز راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، با توجه به رسالت فرهنگی دانشگاه و همچنین اهمیت علم آموزی و دینداری به عنوان دو مولفه مهم  و توجه به معنویت در کنار موارد آموزشی، معاونت فرهنگی و امور دانشجویی اقدام به راه اندازی ستاد توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه پیام نور شیراز نمود.

این ستاد با هدف نوسازی معنوی دانشگاه، انسجام و وحدت به منظور عملیاتی نمودن برنامه جامع، توسعه فرهنگی اقامه نماز، تقویت و توسعه جایگاه و فرهنگ اقامه نماز در دانشگاه، بستری مناسب را جهت طرح و اجرای ایده های فرهنگی و اسلامی بوجود خواهد آورد.

در این اقدام معاونت فرهنگی به همت مسئولین اجرایی ستاد، اقدام به فعال نمودن کانون های فرهنگی و هیئت های مذهبی دانشجویی در جهت توسعه فرهنگ اقامه نماز، تشویق و تکریم نماز گزاران به اقامه نماز جماعت دانشگاه، برگزاری اردوهای زیارتی و فرهنگی، برپائی کلاس های احکام و  پی گیری امور مسجد را دنبال خواهد کرد.

 

بررسی موانع ومشکلات بهره برداری از ساختمان دردست احداث دانشگاه پیام نور رستم

در نشستی با حضور جمعی از مسئولین شهرستان رستم،موانع و مشکلات افتتاح ساختمان جدید این واحد دانشگاهی بررسی شد.

بنابراین گزارش ،مسئولین وکارشناسان ادارات آب و گاز و برق با حضور شهردار و نماینده فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان رستم در محل ساختمان دردست احداث دانشگاه پیام نور این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، در این جلسه موانع و مشکلات احداث ساختمان دانشگاه پیام نور رستم بررسی شد و رییس دانشگاه پیام نور رستم اظهار داشت: اگر همه مسئولین شهرستان رستم  با دانشگاه پیام نور همکاری نمایند، انشاءاله در مهرماه ۱۳۹۲ شاهد برگزاری کلاسهای درس در ساختمان جدید دانشگاه پیام نور رستم خواهیم بود.

رضایی در بخش دیگری از صحبتهای خود از مسئولین دانشگاه پیام نور استان فارس در راستای همکاری های همه جانبه خود با دانشگاه پیام نور رستم تشکر و قدردانی کرد.

سفر زیارتی دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه پیام نور شیراز

دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه پیام نور شیراز به اردوی تابستانه مشهد مقدس اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس و معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه پیام نور شیراز،  اردوی زیارتی ۵۰ نفر از خواهران دانشجوی کانون فرهنگی شاهد و ایثارگر این دانشگاه به مشهد مقدس انجام شد.

در این سفر زیارتی دانشجویان به مدت یک هفته ضمن زیارت حرم مطهر امام هشتم شیعیان حضرت امام رضا (ع) و دیگر مراکز فرهنگی و مذهبی آستان مقدس خراسان رضوی، از مناطق و جاذبه های گردشگری نیز بازدید می کنند.

توزیع بسته فرهنگی، شرکت در مراسم مذهبی و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این سفر زیارتی است.

 

معرفی سرپرست معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه پیام نور آباده

فاطمه مستغنی عضوهیات علمی رشته شیمی، سرپرست معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه پیام نور آباده شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، با معرفی رئیس دانشگاه پیام نور آباده طی حکمی از سوی رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس فاطمه مستغنی عضو هیأت علمی رشته شیمی  این دانشگاه به سمت سرپرست معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه پیام نور آباده منصوب شد.

دانشجوی بسیجی دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ به مرحله تکمیلی طرح ولایت راه یافت

زهره دستان از دانشگاه پیام نور ششده و قره بلاغ موفق به کسب مرحله تکمیلی کشوری هفدهمین دوره مقدماتی مبانی اندیشه اسلامی (طرح ولایت ) در بین دانشجویان استان فارس شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، زهره دستان دانشجوی رشته حسابداری این واحد با معدل ۵۲/۱۹ مرحله مقدماتی هفدهمین دوره آموزشی مبانی اندیشه اسلامی (طرح ولایت) را با موفقیت پشت سرگذاشت و موفق شد به مرحله تکمیلی کشوری که قرار است در مرداد ماه برگزار شود، راه یابد.

شایان ذکر است این دانشجو رتبه اول در بین دانشجویان رشته حسابداری این واحد نیز دارا می باشد.

 

 

تسریع در احداث پروژه های عمرانی در دانشگاه پیام نور کازرون

مدیر عمرانی دانشگاه پیام نور فارس از روند پیشرفت احداث سالن ورزشی و حصارکشی دانشگاه پیام نور کازرون بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، محمدصالح صالحی مدیر عمرانی دانشگاه پیام نور استان فارس، با حضور در دانشگاه پیام نور کازرون از نزدیک از پیشبرد طرح های عمرانی این دانشگاه بازدید نمود. صالحی روند اجرایی پروژه سالن ورزشی دانشگاه را مطلوب دانست و خواستار سرعت بخشیدن پروژه با هماهنگی مسئولین دانشگاه در جهت پیشبرد طرح های عمرانی این مرکز شد. وی خاطرنشان کرد: سالن ورزشی این دانشگاه با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال احداث می شود.

لازم به ذکر است در دانشگاه پیام نور کازرون هم اکنون بالغ بر ۳۰۰۰ دانشجو در ۲۵ رشته در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

ارزیابی صلاحیت علمی اساتید مدعو در دانشگاه پیام نور کازرون

صلاحیت علمی و عمومی اساتید مدعو متقاضی تدریس در دانشگاه پیام نور در کازرون ارزیابی شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، ارزیابی صلاحیتهای علمی و تدریس مدرسین مدعو جهت نیمسال اول تحصیلی۹۳- ۹۲به میزبانی دانشگاه پیام نور کازرون برگزار شد. گزینش و تعیین صلاحیت اساتید مدعو با حضور دکتر اسداله جعفری مسئول امور جاری دانشگاه، اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور کازرون و نماینده حراست انجام و طی این جلسه بیش از ۲۰ نفر از اساتید متقاضی تدریس در زمینه های علمی، اخلاقی و عقیدتی مورد ارزیابی قرار گرفتند و تعیین صلاحیت شدند.

برگزاری مصاحبه جذب اساتید مدعو در دانشگاه پیام نور مرودشت

مصاحبه جذب اساتید مدعو نیمسال اول سال تحصیلی ۹۳_۹۲ در دانشگاه پیام نور مرودشت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، مصاحبه ۳۹ نفر از اساتید مدعو در تمامی رشته ها طی دو روز توسط اعضای هیات علمی و اساتید مجرب انجام شد. رییس دانشگاه پیام نور مرودشت با اشاره به اینکه مصاحبه علمی، تحقیقات، گزینش فرد و مصاحبه عمومی نقش بسزایی در جذب اساتید دارد، اذعان داشت: طبق فرموده معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره)که دانشگاه را مبدا همه تحولات می دانستند هنگامی که نام استاد بر کسی نهاده شد، باید دقت شود که وظیفه معلمی خود را به  نحومطلوب انجام دهد، از این رو هدف از برگزاری اینگونه مصاحبه ها بررسی و گزینش سطح علمی و اعتقادی اساتید می باشد.

جلسه جذب اساتید مدعو در دانشگاه پیام نور شیراز

مصاحبه علمی – تخصصی و گزینش اساتید مدعو در دانشگاه پیام نور شیراز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، مصاحبه علمی – تخصصی و گزینش اساتید مدعو در دانشگاه پیام نور شیراز برگزار و صلاحیت های عمومی، صلاحیت های شنیداری و گفتاری و سوابق علمی متقاضیان تدریسی که در سامانه جذب دانشگاه پیام نور فارس اعلام آمادگی نموده بودند، مورد بررسی و ارزیابی قرارگرفت.

در این جلسه ابتدا صلاحیت عمومی متقاضیان توسط حراست دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت و سپس صلاحیت علمی و صلاحیت های گفتاری و شنیداری متقاضیان توسط مدیر گروه مربوطه و عضو هیئت علمی مورد بررسی قرار گرفت .

شایان ذکر است در این گزینش ۳ روزه احراز صلاحیت ۱۴۰ نفر از متقاضیان جهت تدریس در دانشگاه پیام نور شیراز و دیگر مراکز و واحدها مورد تایید قرار گرفت.

برگزاری مصاحبه علمی – تخصصی متقاضیان تدریس در دانشگاه های پیام نور در استهبان

به منظور استفاده از اساتید با سطح علمی بالا جهت تدریس در دانشگاه های پیام نور فارس مصاحبه گزینشی در محل دانشگاه پیام نور استهبان برگزارشد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، مصاحبه از افراد واجد شرایط متقاضی تدریس در دانشگاه های پیام نور استان فارس در دو مرحله و در ۱۸رشته تحصیلی برگزار شد. دراین برنامه که مصاحبه کنندگان از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور استهبان بودند، ابتدا در رابطه با احکام و مسائل شرعی و موضوعات روز مصاحبه به عمل آوردند. درمرحله دوم گزینش، از متقاضیان آزمون علمی و روش تدریس و آشنائی با سیستم دانشگاه پیام نور گرفته شد و درپایان ازبین شرکت کنندگان در مصاحبه، تعدادی جهت تدریس در سال تحصیلی ۹۳-۹۲ انتخاب شدند.

مصاحبه از متقاضیان تدریس در دانشگاه پیام نور فسا انجام گرفت

تعدادی از متقاضیان تدریس در دانشگاه  پیام نور استان فارس جهت شرکت در مصاحبه و تکمیل پرونده به دانشگاه پیام نور فسا مراجعه نمودند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، متقاضیان که آمادگی خود را برای همکاری با دانشگاه پیام نور با ثبت نام در سایت دانشگاه پیام نور استان فارس اعلام کرده بودند، پس از گذراندن مرحله تایید اولیه توسط مسئولین استان، در این مرحله در دانشگاه پیام نور فسا حاضر و در حضور رئیس و اعضای هیئت علمی این دانشگاه مورد مصاحبه قرار گرفتند.

طرح صالحین دردانشگاه پیام نور کازرون

جلسه طرح صالحین در دانشگاه پیام نور کازرون با حضور کارمندان در ساختمان بصیرت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه نیوز از فارس، هدف از برگزاری این جلسه تبیین طرح صالحین بسیج، آشنایی با اهداف طرح و شیوه های اجرایی طرح بود که به بحث گذاشته شد. طرح صالحین با هدف تعالی معنوی توأم با رشد ایمان آگاهانه و بصیرت بسیجیان در بین اعضای بسیج اجرا می شود. لازم به ذکر است موضوعات جلسات طرح صالحین متنوع و در زمینه های مختلف مذهبی، فرهنگی، سیاسی، اداری، اجتماعی، ورزشی و … می باشد، در این راستا حلقه ها با ۱۵ تا ۲۰ نفر عضو به صورت منظم در هر ماه یا در هر هفته تشکیل و با بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات مختلف به شبهات و سئوالات پاسخ می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند