امروز سه شنبه , ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۹:۰۰

دستورالعمل ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی آزمون سراسری پیام نور / زمان ثبت نام از ۳۰ شهریور

بر اساس گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (pnnews.ir): دبیر شورای اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور اظهار داشت: کلیه پذیرفته شدگان ازتاریخ ۳۰ شهریور لغایت ۵ مهرماه  باید طبق جدول زمان بندی شده و با رعایت مقررات و ضوابط مربوط نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
محمودی دستورالعمل ثبت نام را به شرح ذیل اعلام کرد:

 دانشجویان ملزم به تحصیل در کد قبولی اعلام شده می باشندو تغییر آن فقط پس از کسب شرایط انتقال/تغییر رشته طبق مقررات امکان پذیر می باشد.

۱-ثبت نام کلیه پذیرفته شدگان این دوره بصورت غیر حضوری انجام می شود و پذیرفته شدگان گرامی لازم است با مراجعه به سایت  http://reg.pnu.ac.ir از تاریخ و نحوه نام نویسی آگاهی یابند.

۱-۱-پذیرفته شدگان پس از ورود به سایت در مهلت اعلام شده و با مطالعه صفحه ورودی  می توانند با استفاده از شناسه کاربری و گذر واژه(در صفحه اول سایت فوق الذکر در زمان ثبت نام  اعلام می گردد) وارد سیستم جامع خدمات آموزشی شوند.

۱-۲- پس ازپایان ثبت نام اولیه شماره دانشجویی به پذیرفته شدگان اعلام و امکان انتخاب واحد برای ایشان فراهم می شود. ولازم است تا دانشجو جهت انتخاب واحد در مهلت مقرر اقدام نماید.

۲- رعایت تاریخهای اعلام شده در این دستورالعمل و دستورالعمل سازمان سنجش آموزش کشور الزامی است ومسئولیت عدم رعایت آن بر عهده رئیس یا سرپرست محترم مرکز/ واحد خواهد بود.

۳- مغایرت نوع دیپلم یا معدل کتبی دیپلم فقط برای معدل کتبی سال سوم دیپلمه های نظام جدید فارغ التحصیل سال ۱۳۸۴و ۱۳۸۵و ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ و ۱۳۸۸و۱۳۸۹و۱۳۹۰و۱۳۹۱ و۱۳۹۲لحاظ شده است و داده های آن توسط سامانه اطلاعات وزارت آموزش و پرورش اعلام شده و نیازی به اعلام مغایرت نمی باشد .

۴-مدرک کاردانی دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته(فاقد مدرک پیش دانشگاهی)، به جای مدرک پیش دانشگاهی ملاک عمل واقع شود.

بدیهی است واحدهای گذرانده شده این دسته از داوطلبان مطابق مقررات قابل معادلسازی نمی باشد.

۵- در خصوص شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور و بومی بودن پذیرفته شدگان به آگاهی میرساند: بر اساس مصوبه کمیسیون موارد خاص دانشگاه مقرر گردید در صورتی که پذیرفته شده ای فقط یکی از دو شرط بومی بودن : محل تولد یا سال آخر اقامت آن تحت پوشش باشد به شرط سپردن تعهد کتبی مبنی بر عدم تقاضای مهمان دائم به سایر مراکز و واحدها ;ثبت نام وادامه تحصیل وی در مرکز محل قبولی اولیه بلامانع است. لذا آموزش مرکز/ واحد لازم است ضمن اخذ تعهد کتبی (که در آن به شماره این بخشنامه اشاره شده است) تصویر این بخشنامه را نیز به پرونده دانشجو الصاق نماید. شایان ذکر است تعهد نامه مذکور در قسمت فرم های ثبت نام غیر حضوری موجود است.

۶- طبق ماده ۲۸ آئین نامه آموزشی پذیرفته شدگانی که درس های گذرانده در دوره های کاردانی و کارشناسی مورد تائید دارند و متقاضی تطبیق واحد هستند مقتضی است تقاضای کتبی و ریز نمرات تائید شده خود را حداکثر تا پایان اولین سال پذیرش ( دونیمسال) به آموزش مرکز/واحد ارائه کنند تا مطابق پیوست شماره ۴ آیین نامه آموزشی مقطع کارشناسی (مصوب ۲۰/۱۲/۹۱) در مرکز /واحد رسیدگی شود.(با رعایت بند ۴ این دستورالعمل)

۷- مطابق  راهنمای  ثبت نام سازمان سنجش آموزش کشور، کارمندان مراکز دانشگاه و واحدهای تحت پوشش آنها با هر وضعیت استخدامی مجاز به انتخاب رشته مرکز یا واحد محل اشتغال خود نیستند. در صورت انتخاب رشته / مرکز محل اشتغال؛ قبولی آنها کان لم یکن می شود. همچنین مجاز به انتقال یا مهمان شدن به مرکز یا واحد محل اشتغال خود نمی باشند.

۸- با عنایت به مصوبه مورخ ۲۹/۵/۸۶ هیات وزیران در خصوص انتقال کارمندان دولت از تهران و کلانشهرها به سایر شهرها به اطلاع میرساند: چنانچه کارمندان یا فرزندان کارکنان مشمول این مصوبه فاقد شرایط بومی باشند به شرط دادن تعهد مبنی بر عدم تقاضای انتقال در طول تحصیل ثبت نام آنها با رعایت سایر مقررات بلامانع خواهد بود.

۹-تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی کلیه پذیرفته شدگان حداکثر تا تاریخ ۱۵/۷/۹۲(توضیح ۱بند۳ دستورالعمل ثبت نام سازمان سنجش)خواهد بود و از پذیرفته شدگانی که موفق به اخذ مدارک مذکور با تاریخ   دانش آموختگی فوق نشده اند به هیچ عنوان ثبت نام به عمل نمی آید.

۱۰-هر گونه سوال یا اشکال درخصوص پذیرش و ثبت نام پذیرفته شدگان فوق را ازطریق سایت پشتیبانی خدمات آموزشی به آدرس: http://reg.pnu.ac.ir به اداره کل خدمات آموزشی اعلام فرمائید.

لازم است اطلاعیه و ضوابط مربوط  در معرض دید پذیرفته شدگان هنگام  ثبت نام و نیز در سایت اطلاع رسانی آن استان و مراکز/واحدهای تابعه قرار گیرد.­

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند