امروز دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۶:۵۹

آیا پیام نور رقیب دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی ها است؟یا مانع رشد آنها؟

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: چالش هایی منعکس می شود مبنی بر اینکه دانشگاه پیام نور مانع رشد دانشگاه های غیرانتفاعی و آزاد اسلامی شده است که این دور از انصاف است. دانشگاه پیام نور در جاهایی رشد کرد که خلاء آموزشی وجود داشت و نقاطی را پوشش داد که حضور دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی در آنجا کمرنگ بود.

حسن زیاری گفت: دانشگاه پیام نور تاکنون در چارچوب مقررات و قوانین وزارت علوم و دفتر شورای گسترش حرکت کرده و هر جا که رشته ای دایر یا دانشجویی پذیرش شده مطابق با قانون بوده است.

در اساسنامه دانشگاه شیوه آموزشی حضوری، نیمه حضوری و باز همچنین پذیرش دانشجو در تمامی مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری قید شده است.

ه گفته رئیس دانشگاه پیام نور، دانشگاه پیام نور با پوشش دهی بیش از یک میلیون دانشجو بحث عدالت اجتماعی را در آموزش عالی برقرار کرده است. این دانشگاه با بومی گزینی دانشجو از لحاظ فرهنگی وضع بسیار مطلوبی دارد و بسترهای ادامه تحصیل را برای جوانان و به وِیژه دخترانی که به دلیل مشکلات خانوادگی به دانشگاه های دور از محل زندگی خود نمی رفتند، فراهم کرده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون شرایطی در دانشگاه پیام نور به وجود آمده که امکان دسترسی به آموزش عالی برای مخاطبان این دانشگاه در سراسر کشور فراهم شده است.

زیاری گفت: دانشگاه پیام نور در دولت نهم در بعد کمی رشد داشت اما در طول دولت دهم و در چهار سال گذشته در بحث کیفی ارتقای چشمگیری داشته است و این دانشگاه با جذب هیات علمی در جهت اصلاح هرم اعضای هیات علمی این دانشگاه کوشید و هم اکنون نزدیک به ۴ هزار عضو هیات علمی در دانشگاه خدمت می کنند.

زیاری گفت: هم اکنون سرانه آموزشی دانشگاه ۱٫۶ مترمربع است و درصدد هستیم این سرانه به ۲٫۵ مترمربع برسد.

وی با عنوان اینکه قطعا کاستی هایی نیز وجود دارد، اظهار داشت: مشکلات و کاستی ها با برنامه ریزی های هدفدار و رو به جلو قابل حل هستند و دانشگاه پیام نور در حال حاضر در مرحله ای قرار گرفته که می تواند جهشی فوق العاده در عرصه پژوهشی بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند