امروز دوشنبه , ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲:۰۳

برگزاری ۲۸ کرسی آزاد اندیشی در پیام نور کردستان

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور کردستان، ایوب مرادی رئیس دانشگاه پیام نور استان کردستان در جلسه استانی شورای فرهنگی پیام نور در سنندج اظهار داشت: گسترش فعالیت های فرهنگی و ارتقای مبانی هویت بخش در بین دانشجویان و تعالی فرهنگی و اعتقادی دانشجویان، کارکنان و اساتید این دانشگاه همواره از اولویت ها بوده و با جدیت دنبال می شود.

وی افزود: در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ارتقای مشارکت دانشجویان در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و فراهم کردن زمینه های لازم برای ابراز مباحث و مشکلات و دغدغه های دانشجویان به صورت مستقیم شاهد برپایی ۲۸ کرسی آزاد اندیشی با موضوعات مختلف فرهنگی، دینی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در سطح مراکز و واحدهای تابعه پیام نور استان بوده ایم.

مرادی خاطر نشان کرد: خوشبختانه با توجه به فعالیت گسترده در این حوزه و بر اساس ارزیابی های به عمل آمده توسط سازمان مرکزی شاهد قرار گرفتن دانشگاه پیام نور کردستان در جمع ۱۰ دانشگاه برتر کشور از لحاظ برپایی کرسی های آزاد اندیشی بوده ایم و این روند با جدیت هرچه بیشتر در سال تحصیلی جدید نیز دنبال می شود.

دانشگاه پیام نور کردستان با بیش از ۲۳ هزار دانشجو از لحاظ تعداد دانشجویان بزرگترین دانشگاه استان کردستان بوده و دانشجویان این دانشگاه به دلیل شیوه نوین آموزش های ارائه شده همواره با فراغ بال بیشتری در مباحث فرهنگی و اجتماعی در سطح استان می توانند فعالیت کنند.

مرادی تصریح کرد: در همین راستا دانشگاه پیام نور به عنوان دانشگاه پیشرو در خصوص راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی در استان مطرح بوده و هم اکنون در واحدها و مراکز تابعه این دانشگاه در ایام مختلف سال و با توجه به مباحث روز ملی و بین المللی کرسی های آزاد اندیشی برگزار می شود.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان کردستان اظهار داشت: برای نیمسال اول تحصیلی آتی نیز مبحث کرسی های آزاد اندیشی در اولویت بوده و با جدیت دنبال می شود.

مرادی خاطر نشان کرد: توجه به مباحث فرهنگی و اعتقادی و ارتقای شاخص های اخلاقی در بین دانشجویان، کارکنان و اساتید همواره از اولویت های این دانشگاه بوده و در این راستا نیز خوشبختانه فعالیت های گسترده ای انجام شده است که از جمله می توان به فعالیت ۳۴ نشریه دانشجویی با دربرگیری مباحث علمی، فرهنگی و دینی اشاره کرد.

وی افزود: هم اکنون ۷۳ انجمن علمی و ۴۷ کانون فرهنگی دانشجویی نیز در مراکز و واحدهای تابعه این دانشگاه مشغول به فعالیت بوده و در راستای ارتقای شاخص های علمی، پژوهشی و فرهنگی دانشجویان تلاش می کنند.

در ادامه این جلسه نیز رؤسا و مسئولان فرهنگی مراکز و واحدهای تابعه مباحثی را پیرامون ارتقای شاخص های فرهنگی و دانشجویی و شیوه های کاربردی برای اجرای برنامه های فرهنگی در سطح مراکز دانشگاهی بیان کردند و با شیوه نامه ها و دستورالعمل های اجرایی در خصوص کرسی های آزاد اندیشی،انجمن های دانشجویی و علمی و مباحث پیرامون نحوه عضوگیری در کانون ها و انجمن ها آشنا شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند