امروز شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۴:۴۲

نکاتی مهم در مورد صدور مجوز خروج از کشور و معافیت تحصیلی دانشگاهیان عمره‌گزار

بر اساس گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور(pnnews.ir):به نقل از ایسنا، دانشجویانی که قبل از عمره قصد خروج از کشور دارند، باید شخصا نسبت به اخذ مجوز خروج از کشور اقدام کنند.

 

مشمولان دانشجو که قبل از سفر عمره خود قصد سفر به عتبات عالیات و یا هر کشور دیگری را دارند، فقط تا ۲۰ آذر می‌توانند با ارائه وثیقه شخصی مجوز خروج از کشور بگیرند، چون از ۲۰ آذر ماه به بعد مجوز خروج از کشور عمره پسران صادر می‌شود و با مجوز عمره به غیر از عربستان نمی‌توانند به مقصد دیگری از کشور خارج شوند.

 

بنابر این گزارش، سازمان نظام وظیفه با درخواست و تعهد ستاد عمره دانشگاهیان و همچنین با این شرط که سقف مجاز سنوات تحصیلی دانشجو پایان نیافته و وارد غیبت نشده است، اقدام به صدور مجوز خروج از کشور برای دانشجویان می‌کند که بنابر آن دانشجویان می‌توانند یک بار به مقصد عربستان از کشور خارج شوند.

 

همچنین در صدور مجوز خروج از کشور مشمولان دانشجو کشور مقصد لحاظ می‌شود، بنابراین از مجوز عمره برای سفر دیگری نمی‌توان استفاده کرد، بنابراین اگر دانشجویی قبل از عمره از کشور خارج شده باشد، باید مجوز اول در سیستم نظام وظیفه باطل شود تا مجوز جدید برای سفر عمره صادر شود.

 

 

 

دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند، از مراجعه به سازمان نظام وظیفه خودداری کنند

 

بر اساس اطلاعیه‌ای ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، از دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند، خواهشمند است با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای عمره از مراجعه حضوری به سازمان نظام وظیفه خودداری کنند.

 

دانشجویان با مراجعه به واحد آموزش دانشگاه محل تحصیل خود برگه تائیدیه معافیت تحصیلی(فرم شماره ۳) را تائید کنند، همچنین افرادی که شماره معافیت تحصیلی آنها تاکنون صادر نشده است، با اخذ گواهی مبنی بر درخواست صدور معافیت تحصیلی از آموزش دانشگاه، به پلیس +۱۰مراجعه کنند.

 

مشمولان دانشجو پس از اخذ شماره معافیت تحصیلی از پلیس +۱۰ برگه صادر شده توسط پلیس را به همراه فرم شماره ۵(تعهدنامه محضری) به رابط دانشگاه خود تحویل دهند تا ستاد عمره برای این افراد اقدام به صدور مجوز خروج از کشور کند.

 

لازم به ذکر است پس از صدور مجوز خروج از کشور از طرف ستاد عمره به دانشجویان اطلاع رسانی خواهد شد تا زائرین نسبت به دریافت گذرنامه اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند