امروز سه شنبه , ۲۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲:۳۹

جهش ۱۵ رتبه‌یی پیام نور در تولید علم

معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور، رتبه پژوهشی این دانشگاه را بر اساس آخرین رتبه‌بندی صورت گرفته توسط ISC در میان کل دانشگاه‌های جامع کشور، هشتم عنوان کرد.

دکتر حسین زارع که در نشستی خبری در محل دانشگاه پیام نور سخن می‌گفت با بیان این که رتبه پژوهشی دانشگاه پیام نور بر اساس تعداد مقالات و ارجاعات در میان دانشگاه‌های زیر نظر وزارت علوم، ۱۵ رتبه جهش داشته است، اظهار کرد: بر این اساس در آخرین رتبه‌بندی صورت گرفته توسط موسسه ISC دانشگاه پیام نور توانسته است رتبه هشتم را کسب کند.

وی با اشاره به سه هزار و ۵۰۰ عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور تصریح کرد: در صورتی که هر عضو هیات علمی در سال سه مقاله داشته باشند دانشگاه پیام نور می‌تواند رتبه اول را به خود اختصاص دهد.

معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور با بیان این که وضعیت هرم اعضای هیات علمی چندان مناسب نیست، گفت: ۷۰ درصد اعضای هیات علمی دانشگاه مربی هستند و دانشگاه تنها دارای ۱۲۰۰ عضو هیات علمی استادیار و ۱۰۰ عضو هیات علمی دانشیار و استاد تمام است.

زارع در ادامه در خصوص وضعیت نشریات علمی دانشگاه پیام نور نیز با بیان این که دانشگاه در حال حاضر دارای ۱۲ نشریه علمی پژوهشی است بر ضرورت توسعه و ارتقاء نشریات این دانشگاه تاکید کرد و گفت: با توجه به سه هزار و ۵۰۰ عضو هیات علمی دانشگاه، تعداد زیادی از اعضاء به دلیل محدود بودن نشریات دانشگاه در ترافیک چاپ قرار دارند بنابراین در نظر داریم سالانه تعدادی به نشریات خود اضافه کنیم.

وی با بیان این که تمام فعالیت‌های پژوهشی اعضای هیات علمی در سیستم گلستان پژوهشی دانشگاه به ثبت می‌رسد، گفت: یکی از رویکردهای دانشگاه در امور پژوهشی انجام پروژ‌ه‌های کلان است که در این زمینه پروژه‌ای با عنوان آموزش محیط زیست با همکاری وزارت علوم و سازمان محیط زیست تعریف شده است.

معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور گفت: در بخش پژوهش توجه ما به اسناد بالادستی و نگاه آسیب‌شناسانه به طرح‌های پژوهشی با رویکرد کاربردی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در بحث آزمایشگاه‌ها ملی و قطبی که تاکنون فعالیت‌ها محدود بوده در نظر داریم که بیش از گذشته فعالیت کنیم و سیاست‌های جدی در این زمینه در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند