امروز دوشنبه , ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱:۵۳

تدوین برنامه دانشگاه برای تالیف کتاب و تجهیز آزمایشگاه ها تا مهرماه/ راه اندازی ۸۰ رشته جدید در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور/ مسیر ارتقای اعضای هیات علمی هموار می شود

 

رئیس دانشگاه پیام نور در مراسم افتتاح اتاق فکر مجازی افزود: دانشگاه پیام نور می تواند با تکیه بر توانمندی های خود ، کار سنگین راهبری و مدیریتی خود را به نحو مطلوب عهده دار شود و در صورت نیاز به سایر دستگاه ها نیز کمک کند.

وی با اشاره به تدوین برنامه راهبردی دانشگاه پیام نور اظهار داشت: برنامه راهبردی ۴ ساله دانشگاه در بخش رشته ها، اعضای هیات علمی و توسعه مراکز وواحدها به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ارائه شده و اکنون دانشگاه می داند که تا ۴ سال آینده باید به چه سطحی برسد .

دکتر فراهانی با عنوان اینکه برنامه راهبردی دانشگاه در بخش تالیف کتاب و تجهیز آزمایشگاه نیز تا اواخر مهرماه تدوین می شود ، اظهار داشت: ارائه خدمات آموزشی مناسب و در شان دانشگاه پیام نور مهم ترین هدف دانشگاه است و در طول ۶ ماه اخیر نیز دانشگاه توانسته با ارتقای اعضای هیات علمی ، مجوز راه اندازی ۸۰ رشته در مقطع تحصیلات تکمیلی را کسب کند.

وی با عنوان اینکه در حال حاضر دانشگاه توانایی لازم را برای راه اندازی ۶۰ رشته محل دیگر در مقطع دکترا داراست، اظهار داشت: تمام هم و غم ما ارتقای کیفیت و بهره بردن از مدرسانی است که صلاحیت لازم را برای مقطع تحصیلات تکمیلی داشته باشند و در موازنه کمیت و کیفیت و ساماندهی رشته ها ، اقدامات بنیادی و موثری صورت گرفته است.

وی ضمن تاکید بر مشارکت حداکثری اعضای هیات علمی در تالیف کتابهای درسی گفت: وضعیت تدوین منابع درسی خودآموز دانشگاه طی سنوات گذشته همپای سایر جنبه ها و به خصوص توسعه رشته ها در مقاطع تحصیلی نبوده و نیازمند بازنگری در فرایندها جهت دعوت از اساتید برجسته و اهل قلم می باشد.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد که با ۱۵۰ کتاب که در سال جاری در برنامه تالیف قرار دارد، روند تکمیل محتوای درسی نوشتاری و چاپی دانشگاه بهبود یابد.
گفتنی است در این مراسم اتاق فکر مجازی دانشگاه پیام نور به منظور استفاده از ایده های خلاقانه اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان در فرایند تصمیم گیری و تصمیم سازی دانشگاه افتتاح شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند