امروز چهارشنبه , ۹ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۸:۲۶

آغاز ثبت نام متقاضیان شرکت در پنجمین جشنواره نشریات دانشگاه پیام نور

رییس دانشگاه پیام نور استان مرکزی هدف از برگزاری این جشنواره را ارج نهادن به آثار مکتوب دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و علمی، ایجاد زمینه مناسب جهت تضارب آراء و نظرات و فرهنگ نقادی و نقدپذیری، ترویج و تقویت فرهنگ فعالیت و کارگروهی دانست

پنجمین جشنواره نشریات دانشگاه پیام نور به میزبانی دانشگاه پیام نور استان مرکزی در آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

دکتر غفاری-رییس دانشگاه پیام نور استان مرکزی- در خصوص پنجمین جشنواره سراسری نشریات دانشگاه پیام نور افزود: این جشنواره در سه بخش آثار برتر، نشریات برتر و بخش ویژه شعار سال برگزار می گردد.

وی اضافه کرد: در بخش نشریات برتر، نشریات در سه قسمت فرهنگی و هنری، نشریات علمی علوم انسانی و نشریات علمی علوم پایه و فنی و مهندسی برگزار شده و در قسمت آثار برتر شامل طرح جلد و صفحه آرایی، مصاحبه و گزارش نویسی برگزار خواهد شد.

رییس دانشگاه پیام نور استان مرکزی هدف از برگزاری این جشنواره را ارج نهادن به آثار مکتوب دانشجویان در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و علمی، ایجاد زمینه مناسب جهت تضارب آراء و نظرات و فرهنگ نقادی و نقدپذیری، ترویج و تقویت فرهنگ فعالیت و کارگروهی دانست و افزود امید است با برگزاری این جشنواره ضمن دستیابی به اهداف اشاره شده، زمینه ایجاد بستر لازم جهت تعامل، ارتباط و تبادل تجربه میان دست اندرکاران نشریات دانشجویی را فراهم نماییم.

ایشان افزود دانشگاه پیام نور در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری و علمی دارای پتانسیلهای بالقوه فراوانی می باشد.

و امیدواریم با برگزاری این جشنواره و جشنواره های مشابه این پتانسیلها را بالفعل نماییم.

ایشان در ادامه افزودند: سایت نشریات دانشگاه پیام نور نیز با همت اداره فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه به بهره برداری رسیده است و از این پس صدور مجوز برای نشریات دانشگاه از طریق این سایت انجام خواهد شد.

وی ایجاد یک بانک اطلاعاتی جامع از کلیه نشریات دانشگاه، قابلیت بهره مندی تمامی دانشجویان دانشگاه در سراسر کشور از محتوی نشریات در اسرع وقت را از دیگر مزایای سایت جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه پیام نور دانستند.

دکتر غفاری در خصوص شرایط شرکت در مسابقه، ثبت نام در سایت نشریات دانشگاه پیام نور را از شرایط اصلی اعلام نموده، اشاره کردند نشریاتی که از ابتدای سال تحصیلی ۹۳-۹۲ منتشر شده اند می توانند در جشنواره شرکت نمایند.

معرفی جشنواره:

   به منظور حمایت، تقویت و ترویج فرهنگ فعالیت گروهی و کار جمعی، همچنین ایجاد بستر شکوفایی و پویایی و ارج نهادن به توانمندی و خلاقیت دانشجویان در حوزه های مختلف دانشجویی، جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه پیام نور در سطح تمامی مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور در سطح کشور، هر ساله به میزبانی یکی از استانها برگزار می گردد.

اهداف جشنواره::

بررسی و ارزشیابی نشریات دانشجویی، ایجاد ارتباط و تبادل تجربه میان دست اندرکاران نشریات دانشجویی، رصد و آشنایی با ظرفیتها و توانمندی های نهفته در عرصه نشریات دانشجویی، ترویج و ارج نهادن به آثار مکتوب دانشجویان مراکز و واحدهای استان در زمینه های علمی، فرهنگی، اجتماعی، هنری، ادبی و سیاسی، به نمایش گذاشتن پتانسیل و ظرفیتهای دانشگاه و تقدیر از برگزیدگان و فعالان برتر این نشریات از جمله اهداف این جشنواره به شمار می آید. مخاطبین این جشنواره تمام دانشجویان دانشگاههای پیام نور سراسر کشور می باشند.

معرفی بخش ها

پنجمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاههای پیام نور کشور در  سه بخش اصلی به شرح ذیل برگزار می گردد.

الف)نشریات برتر: (یک حوزه قایل اتخاب می باشد)

۱٫ فرهنگی و اجنماعی (شامل فرهنگی و اجتماعی، سیاسی ، هنری ، ادبی، طنز، خبری، صنفی و رفاهی )

۲٫ علمی – تخصصی فنی مهندسی و علوم پایه

۳ . علمی – تخصصی علوم انسانی (نشریات تربیت بدنی نیز در این حوزه می باشد)

 ب) آثار برتر:

۱٫ طراحی و صفحه آرایی

۲٫ گزارش نویسی

۳٫ مصاحبه

 ج) بخش ویژه:  شامل نشریات مرتبط با شعار سال ۱۳۹۳ “سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی می باشد”

نشریات و ویژه نامه های شرکت کننده در این بخش به صورت جداگانه داوری شده و یک اثر برتر مورد تقدیر قرار خواهد گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند