امروز دوشنبه , ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱:۲۶

کلیه حقوق مادی تالیف کتب دانشگاه پیام نور به این دانشگاه واگذار شده است

در متن ارسالی دانشگاه پیام نور آمده است: احتراما در پاسخ به اظهارات جناب آقای آقامحمدی نماینده محترم خرم‌آباد و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درخصوص کسب درآمد هنگفت سرپرست دانشگاه پیام نور با قراردادن بیش از ۱۰ عنوان تالیفات خود به عنوان منبع درسی به اطلاع می‌رساند کتب تالیفی جناب آقای دکتر فراهانی از سنوات گذشته به طور متمادی و مستمر (۱۵ سال قبل)، جزء منابع درسی رشته‌های مرتبط در دانشگاه پیام نور بوده است.

علی ایحال اعلام می‌دارد، کلیه حقوق مادی تالیف کتب دانشگاه پیام نور به این دانشگاه واگذار شده و هیچ‌گونه نفع شخصی از فروش کتب به مولف اختصاص نمی‌یابد و بکارگیری درآمد هنگفت در اظهارات جناب آقای آقامحمدی به هیچ عنوان صحت نداشته و به دور از انصاف است.

عضو محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از اظهارات خود به اختصاص خودرو به سرپرست دانشگاه اشاره داشته‌اند که این امر نیز کاملا مطابق مقررات دولتی می‌باشد و در اختیار بودن خودرو جهت امور جاری و مدیریتی دانشگاه جزو بدیهیات و بسیار معمول می‌باشد.

همچنین در مورد «اخذ واحد درسی و پایان‌نامه‌ برای خود برخلاف ضوابط در اظهارات جناب آقای آقامحمدی» به استحضار می‌رساند، میزان ساعات موظفی و حق‌التدریس تمامی اعضای هیات علمی دانشگاه در همه سطوح مدیریتی و مراتب علمی، مطابق قانون و مشخص می‌باشد و در صورتی که هر یک از مدیران عضو هیات علمی خارج از سقف تعیین شده به تدریس و یا راهنمایی پایان نامه بپردازند. هیچ گونه حق‌الزحمه‌ای پرداخت نمی‌شود و درخصوص مورد ذکر شده نیز به همین منوال است.

به نظر می‌رسد عدم پذیرش درخواست جناب آقای آقامحمدی از سوی سرپرست دانشگاه مبنی بر برکناری رییس دانشگاه پیام نور استان لرستان قبل از استیضاح جناب آقای دکتر فرجی دانا وزیر علوم پیشین یکی از دلایل مهم تلاش ایشان برای تضعیف این دانشگاه آن هم براساس اطلاعات نادرست باشد چراکه جناب آقای آقامحمدی یکی از شروط بازپس‌گیری امضای خود برای استیضاح وزیر را برکناری رییس دانشگاه پیام نور استان لرستان عنوان کرده بودند و از آنجا که دانشگاه با پرهیز از هرگونه بازی سیاسی، مدیران خود را براساس توانمندی‌هایشان منصوب می‌کند. پس از بررسی‌های لازم درخواست ایشان جهت برکناری رییس استان احراز نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند