امروز دوشنبه , ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۰۳

افزایش ۳۲ هزار مترمربع به سرانه ورزشی دانشگاه پیام نور/ ۸۶ پروژه دیگر ورزشی دانشگاه پیام نور در دست اجرا است

رئیس دانشگاه پیام نور با اعلام اینکه با افتتاح ۱۵ سالن ورزشی، ۳۲ هزار متر مربع به فضای ورزشی دانشگاه پیام نور افزوده شد، گفت: در حال حاضر ۸۶ پروژه دیگر به متراژ ۱۸۰ هزار مترمربع در دست احداث است.

بوالفضل فراهانی رئیس دانشگاه پیام نور در مراسم افتتاح سالن‌های ورزشی دانشگاه پیام نور که امروز به طور همزمان و از طریق ویدئوکنفرانس در ۸ استان برگزار شد، افزود: تا پایان امسال ۱۹ پروژه دیگر به متراز ۴۰ هزار مترمربع افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به اولین مسابقات ورزشی دانشگاه پیام نور گفت : اولین دوره مسابقات ورزشی دانشگاه پیام نور در سال ۶۹ و در ۲۸ مرکز آموزشی این دانشگاه آغاز شد، در آن زمان دانشگاه حتی ریالی برای هزینه در بخش ورزشی نداشت اما بعد از ۵ سال فعالیت، دانشگاه به نقطه ای رسیده است که در مسابقات ورزشی کل کشور روی سکوی اول، دوم و سوم بایستد و امروز دانشجویان این دانشگاه سهم بی نظیری در ورزش کشور ایفا می‌کنند.

وی با اشاره به بخش علمی تربیت بدنی دانشگاه افزود: در گذشته هر گاه صحبت از تربیت بدنی در دانشگاه پیام نور می‌شد از آنجا که شناختی از دانشگاه راه دور در جامعه وجود نداشت، چندان مورد استقبال قرار نمی‌گرفت اما امروز در جایگاهی هستیم که از طریق دانشگاه پیام نور دو میلیون کتاب تخصصی پروژه تربیت بدنی منتشر شده و بیش از ۱۲۰ عنوان کتاب تربیت بدنی به چاپ رسیده است.

وی گفت: ضمن اینکه ۱۹ هزار فارغ التحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و ۸ هزار و ۷۰۰ دانشجوی شاغل به تحصیل در رشته تربیت بدنی داریم و این آورده بزرگی برای تامین نیروی انسانی متخصص تربیت بدنی در کشور و موثر در ارتقای سلامت جمعی جامعه است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های عمرانی دانشگاه پیام نور برای رشته تربیت بدنی گفت: زمانی دانشگاه حتی یک متر فضای سرپوشیده ورزشی هم نداشت و همه به صورت امانی بود و همواره تاکید می‌شد که ورزش در این دانشگاه به صورت تئوری انجام شود، اما امروز ۳۲ هزار مترمربع فضای سرپوشیده افتتاح می‌شود. در هفته دولت ۲۴ هزار متر در ۱۶ مرکز سالن ورزشی افتتاح شد و ۱۹ پروژه دیگر نیز به متراز ۴۰ هزار مترمربع افتتاح خواهد شد که تا پایان امسال در مجموع دانشگاه ۲۴۰ هزار مترمربع فضای ورزشی در اختیار خواهد داشت.

وی ضمن تاکید بر ارتقای کیفی گفت: دانشگاه در بخش‌های مختلف در راستای ارتقای کیفی گام های مثبت و سازنده‌ای برداشته است و با شعار آموزش برای همه، همه جا و همه وقت در تمامی بخش‌های آموزشی، جذب اساتید، تولید محتوای الکترونیک ارتقای کیفیت را مدنظر قرار داده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند