امروز دوشنبه , ۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۳:۵۴

جزئیات اصلاح هرم هیأت علمی پیام نور/ ارتقا ۱۰۰۰ مربی

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور با اشاره به آخرین وضعیت اصلاح هرم هیات علمی این دانشگاه از برگزاری دوره های دکتری برای ارتقای ۱۰۰۰ تن از مربیان این دانشگاه، خبر داد.

محمدعلی کریمی در این باره، اظهار داشت: وضعیت نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه پیام نور متفاوت از سایر دانشگاههای کشور است. در همه دانشگاههای با شیوه آموزش باز در دنیا نسبت استاد به دانشجو از یک به ۲۵۰ شروع می شود و به یک به ۱۲۰ می رسد. در واقع حداقل نسبت یک به ۲۵۰ و حداکثر یک به ۱۲۰ است. دانشگاه پیام نور هم اکنون در شرایط نسبت یک به ۲۲۰ قرار دارد.

وی ادامه داد: اما در دانشگاه هایی که به شیوه آموزش غیرباز و سنتی نسبت استاد به دانشجو کاملاً متفاوت است.

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور با بیان اینکه دانشگاه پیام نور در فراخوان جذب وزارت علوم شرکت و برای جذب استاد با مدرک صرفاً دکتری اقدام کرده است، اظهار داشت: در این فراخوان برای ۱۳۰ رشته محل استاد جذب می شود و به زودی فرایند مصاحبه متقاضیان آغاز می شود.

کریمی خاطرنشان کرد: علاوه بر جذب استاد، دانشگاه پیام نور ارتقای مربیان را در دستور کار دارد. یکی از مشکلات دانشگاه پیام نور تعداد زیاد مربیان است که در سالهای گذشته بیشتر از چارچوب تعیین شده اقدام به جذب مربی شده است اما هم اکنون دوره های ارتقای این دسته از مربیان در دانشگاه پیام نور برگزار می شود.

وی ادامه داد: دانشگاه پیام نور هم اکنون ۴ هزار عضو هیات علمی دارد که از این تعداد ۱۳۰ استاد تمام و دانشیار، یک هزار استادیار و بیش از ۲ هزار مربی هستند. در حال حاضر نزدیک به هزار نفر از مربیان در حال گذراندن دوره های دکتری در پیام نور هستند و به زودی استادیار می شوند و هرم هیأت علمی پیام نور هم اصلاح خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند