امروز یکشنبه , ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۶:۰۱

جذب ۴ هزار و ۱۰۰ عضو هیات علمی/ تغییر نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه پیام نور

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه پیام نور کشور آخرین وضعیت هرم هیات علمی و نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه پیام نور را تشریح کرد.

دکتر حیدر جهانبخش  با اشاره به وضعیت نسبت استاد به دانشجو و هرم هیات علمی این دانشگاه گفت: استنباط عمومی مردم از پیام نور هنوز همان استنباط ۲۵ سال پیش است که فکر می کنند پیام نور فقط دارای رشته های علوم انسانی، علوم پایه و غیر حضوری است.

وی ادامه داد: در صورتی که در حال حاضر دانشگاه پیام نور ۹ دانشکده دارد و سه گونه درس به صورت مجازی، نیمه حضوری و حضوری ارایه می شود.

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه پیام نور کشور افزود: با توجه به این مسئله که افزایش ظرفیت در دانشگاه ها بسیار سخت بود از همین رو وزارت علوم اجازه داد که این ظرفیت ها در دانشگاه پیام نور ایجاد شود.

وی یادآور شد: بنابراین پیام نور در حال حاضر هم آموزش از راه دور، مجازی، نیمه حضوری و حضوری دارد. آموزش حضوری در پیام نور منبع محور است و هیچ درسی بدون کتاب نیست، این مساله به تغییر هرم اعضای هیات علمی، تعداد نسبت استاد به دانشجو و هم مدرک تحصیلی و رتبه علمی دانشجو منجر شده است.

جهانبخش افزود: تغییر نسبت استاد به دانشجو با کندی روبرو بود که از دو سال گذشته سریع تر شده است و این نسبت از یک به ۴۵۰ به نسبت یک به ۳۶۰ تغییر کرده است .

وی اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور را ۴۰ هزار نفر عنوان کرد و ادامه داد:امسال با جذب ۳ هزار ۱۰۰ عضو هیات علمی این نسبت از یک به ۴۵۰ به نسبت یک به ۳۶۰ تغییر کرده است.

جهانبخش افزود: ما امیدواریم که این نسبت را یک به ۲۵۰ برسانیم اما خب معتقدیم یک به ۲۵۰ برای رشته های معماری هنر، جوابگو نیست. در رشته های ما این نسبت باید یک به ۴۰ و یا ۵۰ باشد.

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه پیام نور کشور اظهار داشت: در سال جاری در رشته های معماری و هنر توانستیم افرادی با مدرک دکتری جذب کنیم و اکنون ۴ عضو استادیار این دانشکده به  ۱۲ عضو دانشیار به بالا تغییر کرده است. اکنون ۱۱ استایار و  ۹۰ مربی داریم که ۲۰ درصد آنها در مقطع دکتری قبول شده و بورس ما شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند