امروز چهارشنبه , ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۶:۰۶

گلایه‌های دکتر فراهانی در روز خداحافظی از ریاست

سرپرست سابق دانشگاه پیام نور گفت: زمینه‌های ادغام واحدهای زیان‌ده دانشگاه فراهم شده است، ۷۲۰ رشته تحصیلی به علت اینکه هیچ ثمره‌ای نداشتند جمع شدند.

دکتر ابوالفضل فراهانی در مراسم تکریم خود که صبح امروز در دانشگاه پیام نور برگزار شد، گفت: در این ۲۴ سالی که از عمر دانشگاه پیام نور می‌گذرد اتکا به نیروهای مدیریتی درون‌سازمانی امسال شکل گرفت بر همین اساس من مراتب سپاس خود را از وزیر وقت ابراز می‌کنم و از دکتر فرهادی نیز بخاطر اینکه این حرکت را ادامه دادند تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: همچنین از دکتر فرهادی بخاطر انتخاب دکتر سرلک تشکر می‌کنم. انتخاب وی انتخاب مبارکی است. وی از نیروهای برجسته و متواضع دانشگاه پیام نور هستند و برای وی آرزوی سربلندی دارم.

وی با اشاره به فعالیت‌های یک سال گذشته خود به عنوان سرپرست دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه ۴ هزار عضو هیات علمی و ۸ هزار کارمند اداری دارد چرا تاکنون نمی‌توانسته یک عضو از خود این دانشگاه داشته باشد که بر این دانشگاه مدیریت کند؟

سرپرست قدیم دانشگاه پیام نور افزود: وقتی این مسئولیت را قبول کردم ارتقا کیفیت را در این دانشگاه سرلوحه برنامه‌های خود قرار دادم. طی یک سال گذشته کتاب به عنوان یکی از شاخص‌های کیفی این دانشگاه ۳ برابر رشد داشته است، ارتقا اعضای هیات علمی رشدی نزدیک به ۲ برابر داشته است، خیلی از این افراد در این یک سال به مرتبه استاد تمامی رسیده‌اند، فعالیت‌های حوزه بین‌الملل در اولویت کارها قرار گرفت و رشد چشمگیری داشت، برای اولین‌بار دوره دکترا در مرکز این دانشگاه در دوبی و به صورت برون‌مرزی فعال شد.

ادغام واحدهای زیان ده

فراهانی ادامه داد: ساماندهی وضعیت هیات علمی این دانشگاه که از معضل‌های جدی بود در این دوره انجام شد، ۴ هزار و ۹۵۰ نفر متقاضی جذب در این دانشگاه بودند که ۵۶ نفر فقط به این دلیل که کیفیت در این دانشگاه ارتقا یابد جذب شده‌اند، از دیگر معضلات این دانشگاه می‌توان به نقل و انتقالات اشاره کرد، ۷۰۰ عضو علمی تقاضای انتقال داشتند که همه ساماندهی شد، ۷۲۰ رشته تحصیلی که جز زیان ثمره دیگری نداشت، ساماندهی شد، با برنامه‌ریزی‌ای که انجام شد بستر لازم برای ادغام واحدهای زیان‌ده این دانشگاه ایجاد شد.

وی در ادامه با دفاع از رشد کمی این دانشگاه در دهه ۷۰ و اوایل ۸۰ گفت: در آن زمان رشد کمی واقعا نیاز بود و ما نباید فقط از نقطه نظر منفی به این مساله نگاه کنیم آن زمان دانشگاه پیام نور به کمک آموزش عالی کشور آمد.

دانشگاه مشکل مالی ندارد

سرپرست سابق دانشگاه پیام نور ادامه داد: ۱۱۰ هزار حکم استخدامی در یک سال گذشته صادر شد و ۲۰۰ میلیارد تومان بدهی گذشته دانشگاه پرداخت شد، دانشگاه در حال حاضر هیچ مشکل مالی ندارد.

فراهانی در ادامه به زمان‌هایی اشاره کرد که رضایت وی تامین نشده بود گفت: یکی از آنها که دغدغه جدی من است این است که برخی از همکارانمان ثبات استخدامی ندارند، افرادی داریم که ۲۲ سال سابقه دارند و هنوز قراردادی هستند. در این زمینه رایزنی‌هایی نیز با معاونت ریاست‌جمهوری انجام شد که قول داده بودند این مساله حل شود اما هنوز هیچ کاری صورت نگرفته است.

ترمیم حقوق پیام نوری ها

وی در ادامه به ترمیم حقوق پیام نوری‌ها اشاره کرد و گفت: این مساله در دستور کاری هیات امنا قرار گرفت که قرار است برای سال ۹۴ اجرایی شود.

وزارت علوم ۶ ماه بلاتکلیف بود

سرپرست سابق دانشگاه پیام نور به وضعیت بلاتکلیف وزارت علوم اشاره کرد و گفت: وزارت علوم ۶ ماه بلاتکلیف بود و از اسفند سال گذشته موانعی ایجاد  و از خرداد که استیضاح مطرح شد این وزارتخانه نابسامان بود، اتفاقاتی صورت گرفت، شورای گسترش وزارت علوم که هر دو هفته جلسه تشکیل می‌داد ۴ ماه هیچ جلسه‌ای تشکیل نداد، من این مساله را یادآور شدم که باید وزارت علوم از این وضعیت خارج شود.

وی ادامه داد: حکم سرپرست‌ها بعد از یکی دو ماه باید صادر شود چراکه هرچه مدت آن می‌گذرد شرایط کاری سخت‌تر می‌شود.

وی در ادامه از دانشگاهیان خواست که به دکتر سرلک به عنوان رئیس دانشگاه احترام گذاشته و از وی حمایت کنند و دست وی را در انتخاب معاونان خود آزاد بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند