امروز چهارشنبه , ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۷:۴۱

پرداخت ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات دانشجویی در دانشگاه پیام نور کشو

به گزارش خبرنگار ایرنا کریم نجفی برزگر عصر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در شهرستان خرم آباد با بیان اینکه نقش رسانه در کشور ویژه وماندگار است افزود : رسالت رسانه ها و خبرگزاریها در نشر اخبار و توانمندیهای کشور والا و تاثیر گذار است .
وی با اشاره به اینکه در پنج ماه نخست امسال بیش از ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب وام های دانشجویی به دانشجویان این دانشگاه تسهیلات پرداخت شده است اظهار کرد : میزان تسهیلات پرداخت شده به دانشجویان این دانشگاه در سال گذشته ۱۴۰ میلیارد ریال بوده است .
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به قرار داد با بانک صادرات برای پرداخت تسهیلات به دانشجویان این دانشگاه تصریح کرد: برای نخستین بار در کشور این دانشگاه با بانک صادرات این قرار داد منعقد شده است که در قالب آن به دانشجویان مقطع کارشناسی ۲۵ میلیون ریال ،دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون ریال و دانشجویان مقطع دکتری نیز ۶۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.

****۸۰۰ هزار ریال سرانه فرهنگی دانشویان دانشگاه پیام نور کشور
نجفی برزگر گفت : برابر با مصوبه وزارت علوم هر دانشجو ۳۵۰ هزار ریال بابت فعالیت های فرهنگی واریز می کند و این در حالی است که این دانشگاه در سال گذشته ۸۰۰ هزار ریال سرانه فرهنگی هر دانشجو پرداخت کرده است .
وی افزود : رشد فعالیت های فرهنگی از دغدغه های این دانشگاه است و این در حالی است که بیشترین آمار پذیرفته شدگان در تحصیلا تکمیلی متعلق به دانشگاه پیام نور است .

****برگزاری جشنواره ملی قرآن
وی گفت : در سال گذشته با الگو قرار دان شعار سال تعدای برنامه های فرهنگی در کشور اجراشد که جشنواره ملی قرآن یکی از این برنامه های شاخص بود که در استان اصفهان برگزار شد.
وی افزود : یکی از رویکردهای دانشگاه در حوزه فرهنگی نگاه به اندیشه های قرآنی است و این جشنواره در رشته های مختلف قرآنی با موفقیت اجرا شد .
وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی نانو تکنولوژی در سال گذشته اظهار کرد : اینگونه فعالیت ها خلاقیت دانشگاه ها را شکوفا می کند.
وی با اشاره به جشنواره ملی حرکت نیز تصریح کرد : در این جشنواره ها قدرت و توانمندی دانشجویان در این همایش های کشوری نمایش داده شد .
همچنین وی به جشنواره بین المللی رباتیک نیز اشاره کرد و گفت :چند کشور همسایه نیز در این جشنواره شرکت داشتند و نتایج مطلوبی نیز کسب شد .
وی افزود :جشنواره های سبک زندگی و استفاده از فرصت های شغلی نیز از دیگر برنامه های این دانشگاه در سال گذشته بوده است .

****بیشترین کرسی های آزاد اندیشی در سطح کشور در دانشگاه پیام نور کشور برگزار شده است
نجفی برزگر گفت : در سال گذشته ۳۸۳ کرسی آزاد اندیشی در سطح کشور اجرا شده است که هیچ دانشگاهی این آمار را نداشته است .
وی افزود : در سالجاری نیز در پنج ماه نخست سال ۱۱۵ کرسی آزاد اندیشی برگزار شده است .

****تاسیس دبیرخانه قرانی در دانشگاه پیام نور
معاون فرهنگی ،اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور گفت : دبیرخانه قرآنی دانشگاه پیام نور در استان زنجان تاسیس شده است وکل فعایت های قرآنی در سراسر کشور سازمان دهی می شود .
وی افزود : این مسابقات هر ساله در سطح کشور برگزار می شود و فعالیت های قرآنی یکی از فعالیت های شاخص این داتنشگاه است .
وی اظهار کرد :مسابقات قرآنی نیز در رده های دانشجویی ،کارمندی و اساتید برگزار می شود و بیست و یکمین جشنواره قرآنی نیز در کشور در این دانشگاه برگزار شده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند