امروز دوشنبه , ۲۶ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۲:۰۹

ایجاد رشته جدید به نام صلح جهانی در دانشگاه پیام نور

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، علی اصغر رستمی ابوسعیدی، از ارائه رشته آموزش صلح جهانی مبتنی بر IT برای نخستین بار از سوی دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: یکی از اهداف اصلی یونسکو در برنامه ۲۰۳۰ میلادی، آموزش صلح جهانی است و دانشگاه پیام نور برای نخستین بار این رشته را در مقطع کارشناسی ارشد آماده و برای کسب مجوز به شورای گسترش ارائه کرده است.
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به جایگاه و خدمات ارزنده این دانشگاه افزود: دانشگاه پیام نور به طور شایسته در جامعه معرفی نشده و باید عملکرد و توانمندی های ارزنده آن را به شکل مطلوبی در اذهان عمومی منعکس کنیم.
وی دانشگاه پیام نور را دارای قابلیت و توانمندی های ارزنده ای دانست و گفت: کسب رتبه نخست کیفیت آموزش، رتبه دهم پژوهش در بین دانشگاه های وزارت علوم و رتبه ۱۳ در بین دانشگاه های ایران نشان دهنده ظرفیت های بالا و کیفیت این دانشگاه است.
وی یادآور شد: دانشگاه پیام نور بر اساس اعلام پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) جزو دانشگاه های یک درصد برتر جهان قرار گرفته است و رتبه آن در رنکینگ جهانی در جایگاه مطلوبی قرار گرفته است.
رستمی ابوسعیدی، با اشاره به کیفیت بالای آموزش در دانشگاه پیام نور گفت: پذیرش فارغ التحصیلان این دانشگاه در مقاطع بالاتر دیگر دانشگاه ها نشان دهنده کیفیت بالای آموزش دانشگاه پیام نور است کما اینکه فقط از بین ۵۰۰۰ فارغ التحصیل مرکز تهران این دانشگاه، ۸۵۰ نفر در دانشگاه های دولتی تهران پذیرفته شده اند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، وی تولید و تالیف بیش از ۲۲۰۰ عنوان کتاب خودآموز، وجود بیش از ۲۶۵ مخترع دانشجو در این دانشگاه، وجود بیش از ۸۰۰ دانشجوی فعال ثبت شده در ستاد نانوی کشوری و بیش از ۷۵ انجمن فناوری نانو را از دیگر امتیازات دانشگاه پیام نور دانست.
وی همچنین با عنوان اینکه نسل اول دانشگاه های دنیا آموزش محور، نسل دوم پژوهش محور و نسل سوم کارآفرین و مهارت محور است، تصریح کرد: تمامی دانشگاه ها باید به سمت دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین حرکت کنند و دانشگاه پیام نور نیز از این قاعده مستثنی نیست.
وی افزود: بر اساس سیاست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی باید ۱۵ درصد از بودجه خود را به تحقیقات و پژوهش اختصاص دهند و دانشگاه پیام نور نیز این مهم را رعایت کرده و درصدد رساندن آن به ۲۰ درصد از بودجه است چرا که پژوهش وجه تمایز بین دانشگاه ومدرسه است و باید به این مقوله توجه ویژه ای داشت.
رستمی با اشاره به برنامه های راهبردی دانشگاه مصوب هیات امنا اظهار داشت: تشکیل هسته های پژوهشی، توسعه شرکت های دانش بنیان، تعامل با پارک های علم و فناوری، حمایت از نشر و چاپ مقالات بازاریابی و فروش ایده ها در خارج از دانشگاه و کشور، جلب مشارکت بخش غیردولتی در زمینه حمایت از پژوهشگران و پایان نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، توسعه بانک های اطلاعاتی ، توسعه فناوری اطلاعات، تبدیل دانایی به دارایی، افزایش مقالات و هم افزایی گروهی و غیره در راس این برنامه ها قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند