امروز جمعه , ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۸:۳۹

حمایت دانشگاه پیام نور از پیشنهادات دانشجویان در زمینه اقتصاد مقاومتی

بر اساس گزراش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور pnu4u.com : رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین گفت: اگر دانشجویان پیشنهاد خاصی در زمینه اجرای اقتصاد مقاومتی به دانشگاه داشته باشند که نیازمند حمایت جدی است، این دانشگاه آمادگی بررسی و در صورت امکان اجرایی کردن آن را دارد.
فرهنگ میزانی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قزوین، اظهار کرد: اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی از سیاست‌های کلی وزارت علوم تحقیقات و فناوری است و کمیته ویژه‌ای در خصوص پیگیری این بحث در این وزارت خانه وجود دارد، که گزارش مفصلی توسط وزیر علوم، در دیدار مقام معظم رهبری با بیش از هزار نفر از استادان و اعضای هیأت‌های علمی دانشگاه‌های سراسر کشور به ایشان ارائه شد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد شرکت‌های دانش بنیان اتفاق بسیار مهمی بوده است، افزود: از دیگر کارهای مهمی که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام شده احداث پارک‌های علم و فناوری و حمایت‌های ویژه‌ دولت و معاونت علمی و فناوری از ایده‌های علمی و دانشگاه‌ها است که خروجی آن معطوف کردن توجه دانشگاه‌ها به اقتصاد مقاومتی بوده است.
میزانی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور هم از آنجایی که یک زیر مجموعه بزرگ از وزارت علوم تحقیقات و فناوری محسوب می‌شود هم راستا با سایر بخش‌های وزارت خانه در موضوع اقتصاد مقاومتی وارد کار شده است.
رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین ادامه داد: این دانشگاه نیز به عنوان جزئی از دانشگاه پیام نور کشور دارای برنامه‌های درعرصه‌ی اقتصاد مقاومتی است، که کاربردی کردن پژوهش‌های که توسط هیات علمی دانشگاه‌ها اتفاق می‌افتد یکی از این برنامه‌ریزی‌ها است.
وی با اشاره به اینکه تقویت مدیریت کارآفرینی در دانشگاه پیام نور از دیگر برنامه‌های این دانشگاه در راستای اقتصاد مقاومتی است، اضافه کرد: بحث پژوهش و کارآفرینی معمولا در دانشگاه پیام نور در یک مدیریت رصد می‌شد ولی از آنجایی که یکی از رسالت‌های مهم دانشگاه‌ها بحث پژوهش است و در بسیاری از مواقع مسائل کارآفرینی تحت و شعاع مباحث پژوهشی قرار می‌گرفت در راستای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی سازمان مرکزی اقدام به تفکیک مدیریتی انجام داد و مدیریت پژوهشی و کارآفرینی از هم جدا شدند که به تبع از آن در استان‌ها نیز این تفکیک صورت گرفته است.
میزانی خاطرنشان کرد: بحث کمیته کارآفرینی در دانشگاه‌های پیام نور استان‌ها و همچنین در استان قزوین در راستای بحث و ارتباط با صنعت و حضور جدی در مباحث پژوهشی کاربردی که یکی از نمود آن هفته پژوهشی است شکل گرفت.
وی در خصوص وظیفه کمیته کارآفرینی اظهار کرد: این کمیته در راستای حمایت و رصد ایده‌های ارائه شده توسط دانشجویان یا اساتید که غابلیت تجاری سازی و تبدیل به ثروت شدن را دارد و نیازمن حمایت‌های اولیه هستند ایفاء نقش می‌کند.
میزانی اعلام کرد: بحث تاسیس مرکز رشد دانشگاه پیام نور استان قزوین از برنامه‌های در حال پیگیری است و رایزنی‌های مقدماتی با وزارت علم و فناوری انجام شده است و در آینده نزدیک این موضوع عملیاتی خواهد شد و محل بهتری برای حمایت از ایده‌های است که دانشجویان خواهند داشت.
رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین با مهم خواندن نقش دانشجویان در تحقق اقتصادی افزود: یکی از راه‌های که برای ایفاء نقش دانشجویان در اقتصاد مقاومتی وجود دارد مراکز کارآفرینی موجود در دانشگاه‌ها است که دانشجویان می‌توانند گام مهمی در این راستا بردارند.
وی به دانشجویان ایرن دانشگاه پیشنهاد کرد: دانشجویان رشته‌های مختلف با توجه به آیین نامه‌های مشخص که در انجمن‌های مختلف تدوین شده است در آن‌ها حضور داشته باشند.
میزانی ادامه داد: متاسفانه به جزء در معدودی از رشته‌ها انجمن‌های دانشجویی فعال نیستد و به نحو مطلوب از ظرفیت‌های موجود در این انجمن‌ها استفاد نمی‌شود که این روند باید اصلاح شود تا دانشجویان پویا و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت کنند.
رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین با اشاره به وجود حلقه‌های علمی در دانشگاه پیام نور به دانشجویان توصیه کرد: با تشکیل مطلوب‌تر حلقه‌های علمی و حضور فعال‌تر در این حلقه‌ها که فلسفه آن نیز ارتباط موثرتر اساتید با دانشجویان است می‌توانند با افزایش بار علمی در جهت اقصاد مقاومتی و کارآفرینی حرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند