امروز چهارشنبه , ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۵:۳۸

نامه سرگشاده دانشجویان پیام نور گیلان به ابوسعیدی

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور pnu4u.com: به نقل از دانشجو از رشت، جمعی از دانشجویان دانشگاه های پیام نور استان گیلان در نامه ای سرگشاده نوشتند ظاهرا مشکلات و مظلومیت دانشجویان دانشگاه پیام نور در دولت تدبیر و امید حتی با انتصاب رئیس جدید و رفع تحریم ها هم تمامی ندارد.

متن نامه به شرح زیر است:

این روزها و در شرایطی که  انتخاب واحد و شروع ترم تحصیلی جدید را در دانشگاه پیام نور  شاهدیم، ما دانشجویان دانشگاه پیام نور استان گیلان اطلاعیه ای را مشاهده کردیم که ما را بر آن داشت تا مباحثی را با ابوسعیدی رئیس دانشگاه پیام نور کشور در قالب نامه سرگشاده مطرح کنیم.

در آبان ماه سال جاری اتفاق خوشایندی در فضای دانشگاهی کشور افتاد که دانشجویان دانشگاه پیام نور را امیدوار کرد.

 این دانشگاه پس مدتی قریب به ۲۵ ماه که با سرپرست و درحد گذران امورجاری  اداره می‌شد بالاخره با موافقت کمیته تعیین روسای دانشگاه ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی، صاحب دار شد تا شاید دانشجویان به عبور از سخت ترین شرایط تحصیلی ممکن در یک دانشگاه با تدابیر رئیس جدید امیدوار بشوند.

این درحالی بود که در شرایط پسا برجام و به نتیجه رسیدن مذاکرات و رفع تحریم ها، همگان انتظار حمایت و  جریان یافتن خون تازه ای در دانشگاه های پیام نور کشور توسط دولت تدبیر و امید را داشتند اما با اطلاعیه ای در سامانه گلستان دانشگاه پیام نور مواجه شدند که علاوه بر افزایش غیر قانونی شهریه ثابت و غیرقابل توجیه شهریه متغیر دانشجویان  باید در کمتر از یک ماه تمام شهریه خود را واریز نمایند وگرنه از ادامه تحصیل محروم خواهند شد.

ظاهرا مشکلات و مظلومیت دانشجویان دانشگاه پیام نور در دولت تدبیر و امید حتی با انتصاب رئیس جدید و رفع تحریم ها هم تمامی ندارد.

ما دانشجویان این تصمیم را برخلاف اهداف  مشخص شده درجهت پیشرفت علمی کشور می‌دانیم نه راه حلی برای رفع کمبود منابع مالی و این انتظار را از مسئولین امرداریم تا در این خصوص تجدید نظر کنند تا مشکلی به مشکلات دانشجویان  اضافه نشود..

و اما دانشگاه پیام نوراستان گیلان؛ نمی دانیم رئیس دانشگاه پیام نور کشور تا چه حد از محرومیت های دانشگاه های پیام نور استان گیلان درعین استعدادها و ظرفیت های کم نظیر دانشجویان آن خبر دارد؟

 اما همگان این را بدانیم که امروز امید دانشجویان این دانشگاه  به حل مشکلات متعدد در زمینه های مختلف علمی٬ آموزشی،  فرهنگی، رفاهی و… در حال تبدیل شدن به یأس و ناامیدی است و این اتفاق خطرناکی برای فضای علمی و آموزشی کشور است برای دانشگاهی که باید زمینه ساز پیشرفت و توسعه کشور باشد.

جناب دکتر ابوسعیدی  نمیدانیم…

– آیامی‌دانید عدم جذب استاد متخصص و متعهد سبب کم استقبالی و پایین آمدن سطح علمی تعداد زیادی از کلاس هایی شده که دانشجویان هزینه آنرا پرداخت نموده اند و چنین اقدامی می‌کنید.

– آیا می‌دانید کمبود امکانات اولیه رفاهی سبب شده تعداد زیادی از دانشجویان از ادامه تحصیل در این دانشگاه انصراف دهند و چنین اقدامی می‌کنید.

– آیا میدانید دانشجویانی که به تعبیر مقام معظم رهبر ی افسران جنگ نرم هستند و باید مغذی فضای فرهنگی جامعه باشند در بی تفاوت ترین شرایط فرهنگی در دانشگاه بسر می برند و چنین اقدامی می کنید.

– آیا می‌دانید تشکل های دانشجویی در دانشگاه پیام نور گیلان با سخت ترین شرایط و کمترین حمایت مسئولین دست ‌و پنجه نرم می کنند چنین اقدامی می‌کنید.
– آیا می‌دانید که کمبود فضای آموزشی سبب شده تا تعداد زیادی از کلاسهایی که باید حداقل ۱۰تا۱۵ جلسه تشکیل بشود در یک یا دو جلسه و صرفا برای گرفتن امتحان میان ترم برگزار می شود و چنین اقدامی می‌کنید

– آیا می‌دانید دانشگاه پیام نور مرکز استان بیش از ۴سال است که رنگ رئیس به خود ندیده و صرفا با سرپرست و مسئول امور جاری اداره می شود چنین اقدامی می‌کنید

مشکلات و درد دل های دانشجویان دانشگاه پیام نور بویژه دراستان گیلان بسیار زیاد است،  اما دلایل مختلف زیادی سبب شده صدایی از دانشجویان شنیده نشود و یا کمتر شنیده شود.

اما این بار انتظار این را داریم صدای ما شنیده شود تا شاید مسئولین علمی کشور بویژه حضرتعالی به رفع این مشکلات همت بگمارند نه اینکه بر دردهای دانشجویان بیفزایند.

ان شاالله همه ما درجهت دستیابی به اهداف بزرگ علمی و دانشگاهی نظام مقدس جمهوری اسلامی موفق و موید باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند