امروز پنج شنبه , ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۴۹

گسترش همایش‌ها و اردوهای دانشگاه پیام نور

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور pnu4u.com : به نقل از دانشجو از قم، محمد علی قره، رئیس دانشگاه پیام نور قم در همایش یافته‌های نوین در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات که پیش از ظهر امروز در دانشگاه قم برگزار شد، با اشاره به اینکه دوران دانشجویی دوران مهیجی است، گفت: دوران دانشجویی یکی از مهم‌ترین دوران های زندگی انسان و دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی و محل تصمیم گیری است.
وی با بیان اینکه همواره دانشجویان باید از خود درباره اهمیت کاری که در دوران زندگیشان انجام می‌دهند سوال بپرسند، افزود: مهم‌ترین کاری که انسان انجام می‌دهد تصمیم گیری است و دانشگاه، انجام کار پژوهشی همگی به منظور تربیت هر چه بیشتر تصمیم گیری‌ها است.
رئیس دانشگاه پیام نور قم با تأکید بر تمرین افراد به منظور گرفتن تصمیم‌های بهتر در زندگی گفت: تصمیم گیری‌های بی‌مورد پدران و مادران و تربیت نادرست آنان سبب ناتوانی جوانان در امر ضروری تصمیم گیری شده و شکست آنان در تمام مراحل زندگی را به ارمغان می‌آورد.
قره با اشاره به معنا و مفهوم واژه «تصمیم» تصریح کرد: برای انتخاب درست باید تصمیمات قاطع گرفت همچنین این همایش‌ها، اردو‌ها، راهیان نور و کارهای بعدی همه تصمیم‌هایی است که دانشجویان می‌گیرند و با این تعاملات می‌توان تصمیم گیرنده ها را تربیت کرد.
رئیس دانشگاه پیام نور قم خاطر نشان کرد: تلاش بر این است که در دانشگاه پیام نور استان قم برای همایش‌ها و اردو‌ها سرمایه گذاری بیشتری شود، چرا که انسان سازی و تربیت انسان جزء مراحل مهم زندگی انسان است که باید صورت بگیرد.
قره با بیان اینکه دانستن و ولع دانش آموزی هیچ‌گاه در انسان متوقف نمی‌شود و فناوری اطلاعات معجزه قرن است، تصریح کرد: آیا نباید اطلاعاتی که انسان دریافت می‌کند گزینشی باشد چرا که کارهای تبلیغاتی که در جهان صورت می‌گیرد بسیار گسترده است و کشورهایی مانند انگلستان در پی خرید سوخت تریاک هستند و ببینید یک ملتی را چگونه معتاد می‌کند.
وی با بیان اینکه دریافت اطلاعات و علم بسیار خوب است اما باید گزینشی باشد، گفت: علم اندوزی صرف و تبدیل نشدن آن به ثروت تنها یک انباشت علم است و در اینصورت وقت خود را تلف کرده‌ایم.
رئیس دانشگاه پیام نور قم بیان کرد: وقت زمانی برای ما ارزش پیدا می‌کند که می‌خواهیم یک کار سخت انجام دهیم همچنین انسان زنده وقت دارد و آدم عاقل کسی است که وقت خود را برای تصمیمات بزرگ تنظیم کند وباید برای اوقات فراقت خود برنامه داشته باشیم.
قره با اشاره به روایتی از امام موسی کاظم (ع) گفت: اگر می‌خواهیم عبادت خداوند انجام دهیم باید انرژی خود را از تفریحات حلال کسب کنیم و یکی از این تفریحات حلال ورزش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند