امروز دوشنبه , ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱:۱۰

دانشگاه پیام نور از آموزش کتاب‌محوری صرف خارج شده است

همدان – معاون پژوهشی دانشگاه پیام نور با بیان اینکه دانشگاه پیام نور از آموزش کتاب‌محوری صرف خارج شده است، گفت: آماده کردن نسل دانش‌آموخته برای عرضه به جامعه از وظایف دانشگاه‌هاست.

به گزارش مهر، محمدعلی کریمی ظهر چهارشنبه در افتتاحیه همایش ملی شیمی در همدان گفت: بخش و گروه شیمی در دانشگاه پیام نور با ۲۰۰ عضو هیئت علمی فعال، جایگاه برجسته‌ای در میان گروه‌ها دارد که از این تعداد، ۹ نفر دارای مرتبه استادی، ۵۰ نفر دانشیار و مابقی استادیار و یا در آستانه استادیاری هستند.

وی با بیان اینکه جایگاه علمی شیمی را مدیون اعضای هیئت علمی هستیم، گفت: یکی از راه‌های تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گذر از مجرای علم شیمی است.

معاون فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور با تاکید بر اینکه در آینده از عنوان آموزش محوری به سمت آموزش توام با پژوهش حرکت خواهیم کرد، گفت: این دانشگاه فارغ‌التحصیلانی کیفی با محتواسنجی و سنجش بی‌دخل و تصرف در نیروی انسانی را پرورش می‌دهد.

کریمی گفت: با توجه به ذائقه نسل فعلی و آینده که مارا خواه ناخواه از کتاب محوری خارج و به محتوا محوری هدایت می‌کند، باید روند کیفی گرایی دانشگاه ارتقا پیدا کند و محتوا محوری در اصول دانشگاه قرار گیرد.

وی با تاکید بر وظیفه شرکت‌های دانش بنیان در ایجاد بستر اشتغال متذکر شد: دانشگاه وظیفه اشتغال زایی ندارد اما به صورت سهیم، در بحث شرکت‌های دانش بنیان ورود خواهد کرد.

معاون فناوری و پژوهش دانشگاه پیام نور تاکید کرد: برای پیشرفت باید با نگاهی متفاوت از گذشته رفتار کرد و این نگاه مستلزم مشارکت متخصصین و مسئولین امردر تحقق برنامه‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند