امروز شنبه , ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۸:۵۶

۵۷۰ مرکز پیام نور در داخل و خارج از کشور فعال است

معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور کشور گفت: ۵۰۰ مرکز و واحد دانشگاهی پیام نور در داخل کشور و ۷۰ مرکز نیز در خارج از کشور مشغول فعالیت است.

فیصل حسنی در نشست خبری که شامگاه سه‌شنبه در دانشگاه پیام نور کرمانشاه برگزار شد با اشاره به اینکه ۷۰ مرکز خارج از کشور دارای ۲۰۰ دانشجو است اظهار داشت: این دانشگاه‌ها در قاره‌های آمریکا، اروپا و اقیانوسیه قرار دارند که بیشترین دانشجویان در دانشگاه دوبی امارات مشغول تحصیل هستند.

معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه ۶۵۵ هزار دانشجو که ۶۰۴ هزار نفر آنها فعال هستند در داخل کشور تحصیل می‌کنند عنوان کرد: ۱۷۷ واحد و مرکز پیام نور کشور دارای بیش از ۵۰۰ دانشجو هستند و مابقی کمتر از این تعداد دانشجو دارند.

حسنی با اشاره به اینکه براساس برنامه‌ریزی‌ها تا دو سال آینده یک میلیون دانشجو به صورت مجازی آموزش می‌بینند گفت: در آینده نزدیک ۲۰۰ رشته مجازی به رشته‌های دانشگاه پیام نور افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی دانشجویان پیام نور کشور دو متر مربع است اظهار کرد: سرانه فضای آموزش برخی استان‌ها همچون کردستان کمتر از میانگین کشوری و سرانه برخی استان‌ها همچون کرمانشاه بیش از میانگین کشوری است.

حسنی درباره تعداد اعضای هیئت علمی این دانشگاه در کشور گفت: ۴۰۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه پیام نور فعالیت می‌کنند که ۸۰۰ نفر دانشیار و استاد تمام، ۲۰۰۰ نفر استادیار و مابقی نیز مربی هستند.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور دومین دانشگاه خاورمیانه از نظر ارائه آموزش‌های نیمه حضوری است عنوان کرد: دانشگاه پیام نور به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های جهان شناخته شده است.

حسنی درباره طرح‌های عمرانی این دانشگاه گفت: ۴۰۰ طرح نیمه تمام در این دانشگاه وجود دارد که تلاش می‌شود تا پایان امسال تمام طرح‌های دارای بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی به بهره‌برداری برسند که اتمام آنها نیازمند ۲۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

وی با اشاره به اینکه برای اتمام طرحها اولویت به ترتیب با طرح‌های دارای ۷۰ و ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی است گفت: تلاش می‌شود طرح‌های دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا هفته دولت و طرح‌های دارای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا دهه فجر به بهره‌برداری برسند.

بهره‌برداری از ۱۰ طرح نیمه تمام دانشگاه پیام نور کرمانشاه

رئیس دانشگاه پیام نور کرمانشاه در این نشست خبری با اشاره به افتتاح ۱۰ طرح در پیام نور استان در صورت تأمین اعتبار تا دهه فجر اظهار داشت: هفت طرح از مجموع طرح‌های در حال اجرا تا هفته دولت و سه طرح دیگر در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

بهمن سعیدی‌پور با بیان اینکه امید داریم با افتتاح این طرح سرانه آموزشی پیام نور استان افزایش یابد عنوان کرد: میانگین سرانه آموزشی دانشگاه‌های پیام نور استان کرمانشاه بالاتر از میانگین کشوری و سرانه فضای آموزشی دانشگاه پیام نور شهر کرمانشاه پایین‌تر از میانگین کشوری است.

وی با اشاره به اینکه میانگین سرانه آموزشی کشوری دو تا سه متر مربع برای هر دانشجو است گفت: سرانه فضای آموزشی دانشگاه پیام نور شهر کرمانشاه ۱٫۲ متر است که با بهره‌برداری از طرح‌های مذکور به سرانه کشوری نزدیک می‌شود.

سعیدی‌پور با بیان اینکه اکنون تمامی کلاس‌های درس دانشگاه پیام نور مجهز به سیستم آموزشی نوین و استاندارد هستند افزود: در سال گذشته ۲۰ رشته کارشناسی ارشد به دانشگاه پیام نور استان افزوده شد و امید داریم امسال نیز به‌ویژه در رشته‌های کاربردی شاهد افزایش باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند