امروز شنبه , ۲ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۳:۵۰

نکات مهم در خصوص دریافت وام عتبات دانشگاهیان وزارت علوم و سایر دانشگاه ها

دانشجویان دانشگاه پیام نور جهت دریافت وام باید به صندوق رفاه دانشجویان مراجعه نمایند

کارکنان و کارمندان و اساتید دانشگاه پیام نور جهت دریافت وام باید به بانک ملت مراجعه نمایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک،دستورالعمل پرداخت وام عتبات دانشگاهیان ، با شماره ۲/۹۳۱۲مورخ ۹۶/۵/۵به شعب بانک ملت در سراسر کشور ابلاغ شد .

متقاضیان دریافت تسهیلات ، جهت دریافت وام به موارد زیر توجه فرمائید:

با توجه به آغاز عملیات اعزام عتبات دوره هفدهم و واریز هزینه اکثر کاروان های اعزامی مرداد ماه؛ زائرین جهت دریافت وام به دو گروه تقسیم می گردند:

الف- گروه اول؛ زائرینی که تاریخ اعزام آنها قبل از ۹۶/۶/۱ می باشد. زائرینی که تا تاریخ ۹۶/۶/۱ به عتبات اعزام خواهند شد، می توانند با مراجعه به یکی از شعب بانک ملت نسبت به دریافت وام اقدام کنند.

ب- گروه دوم؛ زائرینی که اعزام آنها از ۹۶/۶/۱ به بعد می باشد.
این دسته از زائرین در صورتیکه جزء دانشجویان دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم می باشند (اعم از زائر سرگروه یا همراه) می بایست جهت دریافت تسهیلات فقط به صندوق رفاه دانشگاه خود مراجعه نمایند.و دانشجویان دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت به شعب بانک ملت مراجعه نمایند.

· دانشجویان وزارت علوم که از صندوق رفاه وام دریافت می کنند، نیازی به ضامن ندارند و بازپرداخت آن بعد از فراغت از تحصیل آغاز می شود.

· در زوجین دانشجو طبق اعلام قبلی، وام به صورت مجزا تعلق خواهد گرفت. که درصورت دانشجو بودن در دانشگاههای وزارت علوم ؛ از صندوق رفاه و در غیر اینصورت از بانک ملت می توانند وام خود را دریافت نمایند.

· دانشجویان وزارت علوم که از اول شهریور ماه به بعد اعزام می شوند فقط می توانند از صندوق رفاه وام دریافت کنند.

· اساتید و کارمندان صرفا مجاز به دریافت وام از بانک ملت می باشند.

· با توجه به اینکه تفاهم نامه با صندوق رفاه هنوز نهایی نشده است زمان مراجعه به صندوق رفاه متعاقباً اعلام می گردد.

برای دریافت وام بانک ملت نیازی به ارائه معرفی نامه به شعب نمی باشد زیرا کد ملی افراد به صورت سیستمی به بانک ارسال می گردد. ولی جهت دریافت وام صندوق رفاه می بایست به سامانه جامع مراجعه نموده و معرفی نامه دریافت نمایید.

*دانشگاهیان متقاضی دریافت وام در صورت مراجعه به بانک و بروز مشکل می بایست به مسئول اعتبارات شعبه یا رئیس بانک مراجعه و شماره نامه فوق را در اختیار شعبه قرار دهید و یا در صورت نیاز، دستورالعمل اعطای وام که در سایت لبیک موجود است را پرینت نموده و به شعبه ارائه نمائید.

*مدارک لازم جهت اخذ وام ارائه اصل وتصویر شناسنامه و کارت ملی،تکمیل فرم های مربوطه،افتتاح حساب جهت دریافت تسهیلات و یک نفر ضامن مورد تایید شعبه.

*توضیحات تکمیلی در خصوص وام در دفترچه راهنما در سایت لبیک موجود می باشد.

*پذیرفته شدگانی که در ثبت نام اولیه متقاضی دریافت وام نبودند و در قرعه کشی انتخاب شده اند و متقاضی وام هستند، باید با دفتر ستاد در استان محل تحصیل خود تماس بگیرند تا وضعیت دریافت وام ایشان در سامانه ویرایش و کدملی ایشان برای بانک ارسال شود.

*میزان تسهیلات عتبات بانک ملت برای سفرهای زمینی ۱ میلیون تومان و برای سفرهای هوایی یک و نیم میلیون تومان می باشد که با یک ضامن معتبر که مورد تایید بانک باشد، قابل دریافت خواهد بود.

*در اعزام متاهلین وام به زائر اصلی و همسر تعلق می گیرد.

*این وام از زمان نهایی کردن ثبت نام تا دو ماه بعد از سفر قابل دریافت خواهد بود.

*در صورت مراجعه به شعب و بروز مشکل می توانید با شماره ۱۵۵۶ روابط عمومی بانک ملت تماس حاصل نمائید.

*لازم به ذکر است برای دریافت وام دستورالعمل را پرینت نموده و با خود به بانک ببرید.

*به فرزندان وام تعلق نمی گیرد.

*تسهیلات ارائه شده فوق بانک ملت، قرض الحسنه با بازپرداخت ۱۸ ماهه و فاقد سود می باشد و تنها با کارمزد ۴ درصد پرداخت می گردد.

*بازپرداخت وام برای وام زمینی بانک ملت حدود ۶۰ هزار تومان و اقساط وام هوایی حدود ۹۰ هزار تومان است.بازپرداخت اقساط صندوق رفاه هم بعد از فراغت از تحصیل در دو سال و بدون سود خواهد بود.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند