امروز چهارشنبه , ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۳:۰۲

افزایش تعداد دروس جهت امتحانات الکترونیکی دانشگاه پیام نور

بر اساس گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور pnu4u.com :  سخنگوی دانشگاه پیام نور گفت:برای حفظ محیط زیست و صرفه جویی کاغذها امتحانات را به صورت الکترونیکی برگزار می کنیم و برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا تعداد آن را درسال افزایش دهیم.

محسن صدر سخنگوی دانشگاه پیام نور با اشاره به آغاز امتحانات در خرداد ماه اظهار داشت:این آزمون ها از ابتدای خرداد آغاز می شود و تا ۲۰ همان ماه ادامه دارد.

وی افزود:امتحانات دانشگاه پیام نور برای همه دانشجویان در سراسر کشور به صورت متمرکز و به دو شیوه الکترونیکی و کاغذی برگزار می شود.

سخنگوی دانشگاه پیام نور ادامه داد:آزمون های الکترونیکی مخصوص دانشگاه پیام نور است و در هیچ دانشگاه دیگری آزمون ها به این شیوه برگزار نمی شود.در این روش نمرات دانشجو بلافاصه بعد از اتمام امتحان ارائه خواهد شد و دانشجو می تواند سریعا نمره خود را دریافت کند.

صدر با اشاره به دلیل برگزاری آزمون ها به روش الکترونیکی گفت:ما در راستای حفظ محیط زیست و صرفه جویی کاغذها امتحانات را به صورت آنلاین برگزار می کنیم و برنامه ریزی هایی صورت گرفته تا تعداد آن را درسال افزایش دهیم.

سخنگوی دانشگاه پیام نور افزود:همچنین این موضوع در تحقق شعار سال به عنوان “اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل” تاثیر بسیاری دارد.

وی با بیان اینکه تقلب در زمان امتحانات به ندرت مشاهده می شود گفت:شورای انضباطی در دانشگاه راه اندای شده تا با دانشجویانی که مرتکب تقلب می شوند برخورد شود.البته در جلسه آزمونهای کاغذی ردیف ها متفاوت است و دانشجویان در رشته های مختلف کنار هم می نشینند همچنین در آزمون های الکترونیکی ترتیب سوالات هر دانشجو متفاوت است که این موضوع می تواند در کاهش تقلب ها تاثیر داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند