امروز شنبه , ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۲:۰۵

رئیس دانشگاه پیام نور برنامه های سال ۹۷ دانشگاه را تشریح کرد

دکتر زمانی برنامه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه پیام نور در سال ۹۷ را تشریح کرد.
رئیس دانشگاه پیام نور با تاکید بر لزوم اصلاح فرایندها با هدف افزایش سرعت، کاهش هزینه و همچنین افزایش سطح رضایت دانشجویان، کارکنان و اعضای هیات علمی گفت: دانشگاه پیام نور در سال ۹۷با اجرای برنامه ای منسجم و هدفمند در راستای تحقق اهداف نظام آموزش عالی و رشد و تعالی بیشتر اهتمام می ورزد.
وی با اشاره به مهم ترین برنامه های آموزشی دانشگاه پیام نور در سال ۹۷ گفت: آمایش رشته محل ها و همچنین گسترش رشته های تحصیلات تکمیلی با تاکید بر رشته های کاربردی و مورد نیاز جامعه و رشته های میان رشته ای منطبق با ماموریت های دانشگاه قطعا یکی از مهم ترین برنامه های آموزشی دانشگاه است که در سال ۹۷ با تمرکز بیشتری دنبال می شود.
رئیس دانشگاه پیام نور تصحیح و بازنگری منابع آموزشی و همچنین نیازسنجی و برنامه ریزی توسعه رشته های دانشگاه را برای تحقق اهداف آموزشی این دانشگاه ضروری دانست.
دکتر زمانی گسترش شیوه آموزش الکترونیکی را نیز یکی دیگر از برنامه های مهم این دانشگاه عنوان کرد و افزود: بومی سازی و ایجاد سامانه آموزش یادگیری (LMS) جدید مطابق با نیازهای دانشگاه، افزایش ظرفیت آموزش الکترونیکی با قطب بندی جدید و ایجاد گروه های درسی و همچنین ارائه آموزش الکترونیکی برای دانشجویان مراکز بین الملل از جمله زیرساخت های لازم برای این منظور است که در سال ۹۷ تحقق خواهد یافت.
وی همچنین به تولید محتوای الکترونیکی اشاره کرد ویادآور شد: تصویب شیوه نامه تولید محتوای الکترونیکی همراه با استانداردهای تولید محتوا، طراحی و راه اندازی سامانه مدیریت محتوای الکترونیکی (LCMS)، برنامه ریزی برای تولید محتوا و Ebook منابع درسی از جمله مواردی است که برای تولید محتوا و غنی سازی آن در دست انجام است.
وی با اشاره به آزمون های متمرکز در دانشگاه پیام نور گفت: برگزاری متمرکز آزمون های هر نیمسال در دانشگاه پیام نور ویژگی منحصر به فرد این دانشگاه است که تصمیم داریم در سال ۹۷ضمن ارتقای نرم افزار طرح سوال استادان، کلیه آزمون های دانشجویان بین المللی دانشگاه به صورت آنلاین انجام شود و با افزایش آزمون های الکترونیکی برای تولید نمره سریع میزان رضایتمندی دانشجویان را نیز افزایش دهیم.
رئیس دانشگاه پیام نور ثبت سیستمی پروپوزال های دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی ، پیاده سازی و برنامه نویسی درخواست های دانشجویی در سامانه آموزشی گلستان، تغییر فرمت دانشنامه ها و تسریع در صدور دانشنامه های معوق را از دیگر برنامه های مهم آموزشی دانشگاه عنوان کرد .
دکتر زمانی در خصوص برنامه های پژوهش و فناوری دانشگاه در سال جدید نیز گفت: توسعه و بهسازی نشریات پژوهشی دانشگاه، از اولویت های این حوزه است.
وی همچنین از برگزاری دومین استارت آپ تدوین محتوای دیجیتال در اردیبهشت ۱۳۹۷ در سازمان مرکزی دانشگاه و ارمنستان خبر داد و افزود: برنامه ریزی در راستای تداوم برگزاری رویدادهای استارت آپی در سطح ملی و بین المللی با هدف حمایت از ایده پردازان، نخبگان و کارآفرینان دانشگاه انجام شده است.
وی از راه اندازی شبکه مرکز نوآوری دانشگاه خبر داد و گفت: در سال ۹۷، فاز اول برای ۱۰ مرکز استان راه اندازی خواهد شد .
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به بررسی مقدماتی برای راه اندازی آزمایشگاه ملی دانشگاه پیام نور گفت: بررسی های مقدماتی برای تبدیل ساختار شبکه آزمایشگاه های دانشگاه پیام نور از وضعیت استانی به منطقه بر اساس اساسنامه دانشگاه و ایجاد مقدمات برای استقرار نظام ایزو، HSE و استاندارد در آزمایشگاه های مرجع استانها و همچنین تولید محتوای چند رسانه ای برای دروس آزمایشگاهی و کارگاهی در حال انجام است که در سال ۹۷ اجرایی خواهد شد.
دکتر زمانی با اشاره به برنامه‌ریزی برای تولید حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ عنوان کتاب خودآموز درسی در مدیریت تدوین و تولید محتوای آموزشی دانشگاه پیام نور گفت: تبدیل حدود ۴۰۰ عنوان کتاب از کتب چاپی دانشگاه به نسخه همراه (موبایلی) و برگزاری فراخوان هفتم تولید کتاب در صورت تصویب هیئت رئیسه دانشگاه از دیگر اقداماتی است که در این زمینه در سال آینده انجام خواهد شد .
وی ضمن تاکید بر لزوم درآمدزایی از طریق امکانات موجود در حوزه مدیریت آمار و فناوری گفت: برنامه ریزی هایی در این زمینه انجام شده است که امید است با اجرای آن در سال ۹۷ بتوانیم منابعی برای کسب درآمد دانشگاه ایجاد کنیم.
وی ایجاد وب سرویس جامع بین سامانه های گلستان،کتابخانه دیجیتال و نرم افزار پیام مشرق ، تاسیس و راه اندازی بخش اسناد و مدارک علمی در کتابخانه ، راه اندازی بخش تصویر برداری و صحافی،ایجاد بانک اطلاعات علمی، غنی سازی منابع دیجیتال و منابع فیزیکی را از دیگر برنامه های حوزه پژوهشی دانشگاه دانست که در سال ۹۷ اجرایی خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند