خانه / اخبار استان ها / کردستان / فعالیت ۳۴ نشریه علمی و دانشجویی در دانشگاه پیام نور کردستان

فعالیت ۳۴ نشریه علمی و دانشجویی در دانشگاه پیام نور کردستان

سرپرست دانشگاه پیام نور کردستان از فعالیت ۳۴ نشریه علمی و دانشجویی در مراکز و واحدهای تابعه این دانشگاه در سطح این استان خبر داد.
اسکندر مرادی اظهار کرد: تقویت کرسی‌های آزاداندیشی و نقش‌آفرینی هرچه بیشتر دانشجویان در امور فرهنگی از جمله اولویت‌های این دانشگاه به شمار می‌آید.

وی افزود: شیوه نوین آموزشی، وجود جمعیت گسترده جوانان خلاق و مستعد بومی در کنار اساتید برجسته مدعو و اعضای هیئت علمی همگی بر ارتقای روند فعالیت‌های فرهنگی و علمی در سطح مراکز و واحدهای تابعه پیام نور کردستان افزوده است.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان کردستان اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۷۳ انجمن علمی، ۴۵ کانون فرهنگی و ۱۶ تشکل اسلامی و دانشجویی در سطح مراکز و واحدهای تابعه پیام نور کردستان به فعالیت مشغول هستند و در ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های این تشکل‌های دانشجویی با جدیت تلاش خواهیم کرد.

مرادی افزود: هم اکنون ۳۴ نشریه علمی و دانشجویی نیز در سطح مراکز و واحدهای تابعه پیام نور فعال بوده و برای ارتقای کیفی و کمی این نشریات نیز برنامه‌های ویژه‌ای را در دستور کار داریم.

وی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور استان کردستان از لحاظ تعداد دانشجویان و گستره خدمات و فعالیت‌هایش در همه شهرستان‌ها به عنوان بزرگترین مرکز آموزش عالی استان محسوب شده و طی چند سال اخیر نیز در خصوص برپایی کرسی‌های آزاداندیشی پیشرو بوده است.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان کردستان اظهار داشت: گسترش فضای نقد دلسوزانه و منطبق با معیارهای والای نظام مقدس اسلامی در بین قشر خلاق و نوآور دانشجو و پررنگ‌کردن مشارکت جوانان در مباحث فرهنگی و اجتماعی از جمله اهداف کرسی‌های آزاداندیشی بوده و با تمام توان برای تقویت این مهم تلاش خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: نخستین کارگاه آموزشی مدیریت کرسی‌های آزاداندیشی به میزبانی پیام نور مرکز سنندج و با حضور مدیران فرهنگی دانشجویان مراکز و واحدهای تابعه پیام نور استان و دبیران انجمن‌ها و کانون‌های فرهنگی، علمی و دانشجویی طی چند روز اخیر به میزبانی مرکز سنندج برگزار شد.

مرادی افزود: در نخستین کارگاه آموزشی مدیریت کرسی‌های آزاداندیشی پیام نور کردستان که به مدت هشت ساعت تخصصی انجام شد، دانشجویان و مدیران فرهنگی و دانشجویی سطح استان زیر نظر سروش فیاضی از اساتید برجسته دانشگاهی کشور و مدرس سازمان مرکزی پیام نور با مبانی مدیریت کرسی‌ها آشنا شدند.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان کردستان اظهار داشت: در ایام مختلف سال نیز دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی را با حضور اساتید و مدرسان برجسته استانی و کشوری برای ارتقای فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی برگزار خواهیم کرد و برنامه‌ریزی منسجمی در این راستا داریم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.