امروز دوشنبه , ۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲:۰۱

۱۵۰ عنوان کتاب طی یکساله گذشته در دانشگاه پیام نور تالیف شد

سرپرست دانشگاه پیام نور از تالیف ۱۵۰ عنوان کتالب در یکسال گذشته خبر داد و گفت: دانشگاه پیام نور در اختصاص اعتبار پژوهشی فرهنگی پیشگام بوده است.

دکتر ابوالفضل فراهانی در دومین جشنواره ملی هفته پژوهش و نکوداشت انتشار ۲۰۰۰ عنوان کتاب دانشگاه پیام نور گفت : دانشگاه پیام نور امسال بیست و پنجمین سال فعالیت خود را پشت سر می گذارد. این دانشگاه در بیش از ۲ دهه از فعالیت خود به شکل ویژه نقش آفرین بوده و نقش بی بدیلی در توسعه آموزش عالی و پاسخگویی به تقاضای ورود جوانان به عرصه های آموزش عالی داشته است .

وی افزود: دانشگاه پیام نور با سبک و نظام متفاوت توانست گام های بلند و ارزشمندی در عرصه تولید و ترویج دانش در نظام مقدس جمهوری اسلامی بردارد.

سرپرست دانشگاه پیام نور با تاکید بر ارتقای کیفی اظهار داشت: امروز بعد از یک ربع قرن فعالیت، آنچه که مدنظر دانشگاه پیام نور است توسعه کیفی بر مبنای نیازهای ملموس جامعه است به نحوی که بتواند دانش آموختگانی را تربیت کرده و به جامعه تحویل دهد که رافع مشکلات مردم باشند.

وی به دو بخش مهم از مطالعات تیم تدوین نقشه اجرایی توسعه کیفی در دانشگاه پیام نور اشاره کرد و افزود: ملاحظاتی که در تدوین برنامه مورد نظر مدیریت دانشگاه است، انجام فعالیت های پژوهشی، ایجاد پژوهشکده ها، جذب عضو هیات علمی – پژوهشی به گونه ای است که رافع مشکلات مردم و جامعه باشد .

وی با عنوان اینکه جامعه، دانشگاه پیام نور را  یک دانشگاه آموزش محور و موفق در ترویج دانش و توسعه فرهنگ عمومی می شناسد، گفت: امروز در جایگاهی قرار داریم که بیش از ۴ میلیون دانشجو در کشور شاغل به تحصیل هستند و مطالبات عمومی به گونه ای است که از دانشگاه انتظار دارند دانش آموخته ای تربیت شود که حلال مشکلات مردم باشد.

وی افزود: جامعه به دنبال تولید دانشی است که بتواند مشکلات اقتصادی، ترافیک و محیط زیست را حل کند.

دکتر فراهانی به سخنان رئیس جمهور در جمع روسای دانشگاه ها مبنی بر ضرورت تکمیل حلقه پژوهش اشاره کرد و گفت: اسناد بالادستی و ارزش فعالیت های پژوهشی در  ارزیابی دانشگاه ها، به مقوله پژوهش اهمیت و اعتبار خاص می بخشد .

وی افزود: دانشگاه پیام نور برای اولین گام توانست با حذف موانع آیین نامه ای موجود و اعمال اصلاحات، راه را برای پژوهشگران این دانشگاه هموار سازد.

فراهانی گفت: دانشگاه پیام نور در بین مجموعه دانشگاه های کشور در زمینه گرنت فرهنگی فعالیت های پژوهشی پیشگام بوده است و امروز امکانات آزمایشگاهی و پایگاه های علمی دانشگاه در حد مطلوب و قابل قبولی است.

وی با عنوان اینکه متاسفانه سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور غنی ترین کتابخانه خود را هم اکنون در اختیار ندارد، گفت: یکی از برنامه های مهم دانشگاه بازگرداندن این کتابخانه غنی است . این دانشگاه در تجهیز آزمایشگاه حدود ۳۷ میلیارد تومان هزینه کرده است و در زمینه ساماندهی این کتابخانه نیز اهتمام خواهد ورزید.

سرپرست دانشگاه پیام نور گفت: در همه نظام های آموزش راه دور دنیا ، فرهنگ متون نوشتاری جایگاه خود را دارند و مدیران جدید دانشگاه پیام نور نیز اهتمام خاصی بر غنی سازی کتب داشته و انتشار دو هزارمین کتاب درسی علمی و خودآموز این دانشگاه اقدام ارزشمند و بزرگی است.

وی تالیف ۱۵۰ عنوان کتاب را در طول یک سال گذشته در دانشگاه پیام نور بی سابقه توصیف کرد و افزود: متاسفانه دانشگاه پیام نور و توانمندی های این دانشگاه آن طور که شایسته است به جامعه شناسانده نشده است. ما انتظار داریم به گونه ای حرکت کنیم که دانشگاه محل خدمت بهترین ها از نظر علمی، اخلاقی ، ارزشی و فرهنگی باشد و دانشگاه پیام نور در جایگاه واقعی خود در بین مردم قرار گیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند