امروز دوشنبه , ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۷:۰۱

ضوابط ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی و اخراجی

alt
ضوابط ادامه تحصیلدانشجویان انصرافی و اخراجی

 

 

سرهنگ محمد رضا اکبر حلوایی، معاون مشمولان و امور معافیت های این سازمان اظهار داشت: دانشجویان در طول مدت تحصیل، از دیپلم تا دکترای تخصصی، فقط یکبار مجاز به انصراف و شروع به تحصیل مجدد در دانشگاه و رشته دیگر، هستند.

وی در خصوص شرایط دانشجویان انصرافی ادامه داد: این دسته ازدانشجویان چنانچه تمایل به ادامه تحصیل داشته باشند باید حداکثر تا یکسال بعد از تاریخ انصراف ، در دانشگاه و مقطع جدید شروع به تحصیل کنند، که در این صورت مدت تحصیل قبلی آنها در سنوات مقطع جدید لحاظ نخواهد شد.

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: همچنین قبولی دانشجویان انصرافی در مقطع پائین تر از مقطع قبلی نیز بلامانع است.

سرهنگ حلوایی درباره شرایط بازگشت به تحصیل دانشجویان انصرافی به دانشگاه و رشته قبلی آنان ، گفت : افراد مذکور در صورتیکه در مهلت یکساله پس از انصراف، به خدمت اعزام نشده باشند با موافقت دانشگاه مربوطه مبنی بر بازگشت به تحصیل ،از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند شد.

وی در ادامه افزود: وقفه ایجاد شده برای دانشجویان انصرافی که با بازگشت به تحصیل آنان در رشته و دانشگاه قبلی موافقت شده ، جزء سنوات تحصیلی آنان محاسبه نخواهد شد و این افراد دیگر مجاز به انصراف مجدد نیستند.

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص شرایط دانشجویان اخراجی گفت: دانشجویان اخراجی ، تنها در صورت دریافت کارت پایان خدمت دوره ضرورت یا معافیت از خدمت، مجاز به بازگشت به تحصیل هستند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: درمواردی که اخراج دانشجویان از تحصیل به اشتباه صورت گرفته یا بنا به دلایل موجه دانشگاه اخراج را منتفی اعلام کنند، با تائید کمیسیون موارد خاص دانشگاه و اعلام کتبی آن ،در صورتیکه بیش از یکسال از اخراج دانشجو نیز سپری نشده باشد،بازگشت به تحصیل دانشجوی اخراجی بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

شروع گفتگو
پشتیبانی
پشتیبانی خرید نمونه سوالات
پاسخگویی فقط برای دانشجویانی که بعد از خرید سوالات دچار مشکل شده اند